Rok akademicki 2018/2019 uroczyście rozpoczęty!

W dniu 3 października miała miejsce Inauguracja roku akademickiego 2018/2019. Uroczystość rozpoczęła się od przywitania wszystkich Gości oraz przemówienia Dziekana Wydziału Historycznego UG prof. Wiesława Długokęckiego. Następnie studenci oraz doktoranci odczytali tekst ślubowania.

Z przemówieniem do Gości zebranych w auli wystąpiła Jego Magnificencja Prorektor ds. Kształcenia Anna Machnikowska oraz Prodziekani: prof. Barbara Klassa oraz dr Tarzycjusz Buliński, a także przedstawiciel studentów: Barbara Jutrzenka-Trzebiatowska.

Dr Andrzej Drzewiecki z Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni uzyskał tytuł doktora habilitowanego nauk humanistycznych. Tytuł doktora otrzymali: Jan Daniluk, Roman Dzięgielewski, Marcin Kłodziński, Agata Larczyńska, Michał Prykaszczyk, Bianca Sadowska, Piotr Samól.

Nagrodę dla autorów najlepszych prac magisterskich obronionych w Instytucie Historii w roku akademickim 2017/2018 otrzymali: Katarzyna Szemelfejnik (Nagroda główna), Jacek Makowski i Paula Strelau (dwa równorzędne wyróżnienia), natomiast w Instytucie Historii Sztuki Aleksandra Stanek (Nagroda główna).

Ponadto zostały wręczone dyplomy ukończenia studiów dla studentów kierunku Historia 50+.

Uroczystość urozmaicił etnologiczny wykład dr Katarzyny Mirgos pt. "Tu jest Kraj Basków - baskijska przestrzeń kulturowa".

Inauguracja została zwieńczona uroczystym pożegnaniem prof. Marka Andrzejewskiego w związku z przejściem na emeryturę. Sylwetkę Pana Profesora wraz z jego bogatym dorobkiem zaprezentował prof. Eugeniusz Koko.

Inauguracja roku 2018/2019

Data publikacji: środa, 3. Październik 2018 - 15:32; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski Ostatnia zmiana: środa, 3. Październik 2018 - 15:32; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski