fbpx Zbiór studiów prof. Igora Hałagidy «І вас переслідувати будуть…» wśród 10 najlepszych książek religioznawczych wydanych na Ukrainie | Wydział Historyczny

gfgfUkraiński portal internetowy „Laboratorium Religioznawcze” – „RelLab” ogłosił listę 10 najlepszych książek religioznawczych, które ukazały się w Ukrainie 2017 r. W owej dziesiątce znalazł się też zbiór studiów prof. Igora Hałagidy «І вас переслідувати будуть…». Штрихи до історії репресій проти Української Греко-Католицької Церкви в Польщі у 1944–1957 рр. wydany we Lwowie przez wydawnictwo Ukraińskiego Uniwersytetu Katolickiego. „Książka jest cenna nie tylko dlatego, że przedstawia faktografię nieznaną krajowym historykom, ale także jako swoisty przykład wysokich standardów badań prowadzonych w sąsiedniej Polsce” – stwierdzono w opisie umieszczonym na portalu.

Zob. http://rellab.org.ua/10-najrashchyh-religijeznzvchyh-knyg-2017/

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Lidia Muszyńska