Studenci z Kansas odwiedzili Uniwersytet Gdański

12 stycznia 2015 roku do Gdańska przyjechał prof. Mark Jantzen z grupą studentów z Bethel College (Kansas, USA).

W ramach programu “Study Abroad” studenci z Kansas przyjeżdżają do Polski co dwa lata. Od 2011 roku regularnie odwiedzają też Uniwersytet Gdański i spotykają się z naszymi studentami. Współpraca ta została zainicjowana przez Prof. Petera Klassena z Mennonite-Polish Friendship Association.  W poprzednich latach wykładowcy i studenci Wydziału Historycznego przygotowywali wykłady i spotkania na kampusie UG. W tym roku, amerykańskich studentów opieką otoczyli studenci amerykanistyki. Po raz kolejny prof. Jantzen przesyłając podziękowania napisał, że w opinii jego studentów spotkanie z rówieśnikami w Gdańsku było najmilej wspominanym etapem tygodniowej podróży po Polsce. Kolejna wizyta – w 2017 roku!

Data publikacji: środa, 28. Styczeń 2015 - 14:42; osoba wprowadzająca: Importer Automatyczny Ostatnia zmiana: poniedziałek, 9. luty 2015 - 08:53; osoba wprowadzająca: Importer Automatyczny