Ścieżki Antropologi Współczesnej - spotkanie z Michałem Kochańczykiem - opis i fotorelacja

Organizator: Studenckie Koło Naukowe Etnologów Uniwersytetu Gdańskiego

Projekt: Ścieżki Antropologii Współczesnej

Fotorelacja: Maksymilian Hryniewicki

Prelegent: Michał Kochańczyk- alpinista, podróżnik, afrykanista. W czasie swoich licznych  wypraw dotarł do najodleglejszych zakątków Czarnego Lądu.

W ostatni czwartek, w Instytucie Archeologii i Etnologii Uniwersytetu Gdańskiego, odbyło się pierwsze spotkanie w ramach cyklu Ścieżki Antropologii Współczesnej. Cykl rozpoczął wykład Michała Kochańczyka, który przebywał w  wielu afrykańskich wioskach, miał możliwość zaprzyjaźnić się z miejscową ludnością i poznać ich życie. Opowiadał on o tradycyjnych zwyczajach mieszkańców, którym animistyczne wierzenia splotły się z islamem i chrześcijaństwem, w sposób trudny do pojęcia dla Europejczyków.

Tematem wykładu były codzienne rytuały ludów Czarnej Afryki, czyli szeroko pojęte życie ludzi z różnych plemion, miast i miasteczek owego regionu świata. Mimo bardzo obszernego omówienia tematu, każdy z uczestników miał okazje do zadania pytania panu Kochańczykowi. Wiele osób dopytywało o więcej szczegółów odnośnie samych wypraw, ale również o przygotowanie techniczne, czy metody nawiązywania kontaktu z ludnością lokalną w trakcie podróży.

Samo spotkanie wzbudziło bardzo duże zainteresowanie, nie tylko studentów, ale również wykładowców i osób na co dzień postronnych dla Uniwersytetu. Była to niebywała okazja dla zgromadzonych osób, by w bardzo przystępny sposób poznać świat prawdziwego podróżnika.

Kolejne spotkanie z Cyklu Ścieżki Antropologii Współczesnej już niedługo! Więcej informacji znajdziecie na fanpage Studenckiego Koła Naukowego Etnologów UG:

Data publikacji: sobota, 6. Grudzień 2014 - 10:46; osoba wprowadzająca: Importer Automatyczny Ostatnia zmiana: czwartek, 18. Grudzień 2014 - 12:50; osoba wprowadzająca: Aleksander Jafra