fbpx Międzynarodowy kongres From Ireland to Poland. Northern Europe, Spain and the Early Modern World | Wydział Historyczny

Jesteś tutaj

Międzynarodowy kongres From Ireland to Poland. Northern Europe, Spain and the Early Modern World, 8 i 9 października 2014, Sala Wielkiej Wety Ratusza Głównego Miasta w Gdańsku (Muzeum Historyczne Miasta Gdańska)

Instytut Historii Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytet Śląski oraz Instituto de Historia Consejero Superior de Investigaciones Científicas w Madrycie serdecznie zapraszają społeczność akademicką do uczestnictwa w międzynarodowym kongresie From Ireland to Poland. Northern Europe, Spain and the Early Modern World. Obrady odbędą się 8 i 9 października 2014 r. w Sali Wielkiej Wety Ratusza Głównego Miasta w Gdańsku (Muzeum Historyczne Miasta Gdańska). Celem spotkania będzie przedyskutowanie szeroko rozumianej problematyki kontaktów państw północnej Europy z krajami monarchii hiszpańskiej, w jej różnych aspektach politycznym, ekonomicznym, kulturalnym i religijnym. W kongresie wezmą udział badacze z wielu krajów Europy, m.in. z Hiszpanii, Irlandii, Niemiec, Polski, Rumunii, Wielkiej Brytanii oraz Włoch. Organizację konferencji wsparli oraz swój udział zapowiedzieli ambasadorowie Polski w Hiszpanii Tomasz Arabski, Hiszpanii w Polsce Agustín Núñez Martínez oraz Irlandii w Polsce Eugene Hutchinson. W czasie konferencji w holu budynku Wydziału Historycznego UG zostanie otwarta wystawa pt. „The Strangers to Citizens”.

Serdecznie zapraszamy do udziału i zapoznania się z programem obrad.

Kontakt: Sekretarz Kongresu dr Magdalena Nowak (Instytut Historii UG), hisman@univ.gda.pl

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Gabriela Leoniec
Treść wprowadzona przez: Lidia Muszyńska