Żegnamy dr Anielę Przywuską

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

dr Anieli Przywuskiej

wieloletniej dyrektor Archiwum Państwowego w Gdańsku, która współpracowała z Uniwersytetem Gdańskim prowadząc ze studentami Wydziału Historycznego zajęcia na specjalności archiwistycznej.

Skromna, niezwykle pracowita, uhonorowana została szeregiem odznaczeń, w tym w 1999 r. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Praca w gdańskim Archiwum była jej pasją, której poświęciła znaczną część swojego życia, w tym także prywatnego. Jej wiedzę można podziwiać w licznych publikacjach naukowych, których była autorką. Żegnamy wybitną archiwistkę i wspaniałego człowieka.

Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia.

Cześć Jej pamięci oddają Zespół Dziekański, pracownicy i studenci Wydziału Historycznego Uniwersytetu Gdańskiego wraz z całą społecznością akademicką Uniwersytetu Gdańskiego

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w piątek 8 kwietnia 2022 roku różańcem w intencji zmarłej o godz. 9.30 w kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusowego w Gdańsku-Wrzeszczu. Następnie o godz. 10.00 zostanie odprawiona msza święta. Wystawienie urny nastąpi o godzinie 11.30 w Nowej Kaplicy cmentarza na Srebrzysku. Pogrzeb odbędzie się o godzinie 12.00.

Data publikacji: wtorek, 5. Kwiecień 2022 - 10:34; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: wtorek, 5. Kwiecień 2022 - 10:34; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska