„Edukacja przez gry wideo” – dr Wacław Kulczykowski w programie „Graminator”

Zachęcamy do obejrzenia wywiadu z dr. Wacławem Kulczykowskim, który wziął udział w programie „Graminator” emitowanym w Telewizji Tetka Tczew, na temat „Edukacja przez gry wideo”.

W trakcie wywiadu, z redaktorem Piotrem Bunkowskim dyskutowali m.in. o wykorzystywaniu gier komputerowych jako narzędzia w edukacji oraz dydaktyce, a także o nowym przedmiocie „Historia w grach” realizowanym na naszym Wydziale w ramach specjalności „Historia w przestrzeni medialnej”. Nawiązali również do warsztatów, które odbyły się na naszym Wydziale w ramach „Zdolnych z Pomorza”, gdzie dr Kulczykowski posłużył się przykładem gry „This War of Mine” firmy 11 bit studios do przedstawienia tematu „Inne oblicza wojny”.

Data publikacji: wtorek, 22. Marzec 2022 - 11:44; osoba wprowadzająca: Aneta Plaskiewicz Ostatnia zmiana: wtorek, 22. Marzec 2022 - 11:48; osoba wprowadzająca: Aneta Plaskiewicz