Wykład Bogdana Borusewicza pt. "Podziemny Kontrwywiad"

7 marca 2022r. mieliśmy ogromną przyjemność gościć na Wydziale Historycznym Wice Marszałka Senatu Pana Bogdana Borusewicza, który wygłosił wykład pt. „Podziemny Kontrwywiad”, przybliżając studentom szczegółowo działalność i funkcjonowanie systemu zdobywania informacji przez struktury podziemnej opozycji w trójmieście. Szczególną uwagę poświęcono Adamowi Hodyszowi i jego zaangażowaniu we wspieranie opozycji w podziemiu, co przypłacił aresztowaniem i pobytem w więzieniu (1984-1988). W obszernej wypowiedzi Marszalek charakteryzował źródła informacji podziemia, w tym np. sieć emerytowanych mieszkanek Sopotu, które podsłuchiwały bezpiekę w Trójmieście. Było to drugie spotkanie z Bogdanem Borusewiczem. Wszystkie spotkania są rejestrowane i znajda się wkrótce na stronie Wydziału w formie podcastów.

Data publikacji: wtorek, 8. Marzec 2022 - 10:41; osoba wprowadzająca: Aneta Plaskiewicz Ostatnia zmiana: wtorek, 8. Marzec 2022 - 10:42; osoba wprowadzająca: Aneta Plaskiewicz