fbpx Książka autorstwa dr Michała Prykaszczyka nagrodzona przez Fundację Lex Humana | Wydział Historyczny

Książka autorstwa dr Michała Prykaszczyka nagrodzona przez Fundację Lex Humana

Książka Generał hrabia Łubieński (1784-1870) żołnierz i przedsiębiorca autorstwa dr Michała Prykaszczyka otrzymała I nagrodę w konkursie Ocalić znaczenia wczoraj, uratować dzisiaj dla najlepszej książki historycznej. Konkurs organizowany jest przez Fundację Lex Humana. Relację z gali wręczenia nagród można obejrzeć na stronie fundacji na Facebooku.

Publikacja opowiada o losach Tomasza Łubieńskiego – wojskowego, który brał udział w bitwach m.in. pod Somosierrą, Wagram, czy Lipskiem u boku Napoleona, a także przedsiębiorcy, który przyczynił się do powstania pierwszych spółek akcyjnych w Królestwie Polskim, projektów utworzenia Towarzystwa Kredytowego Ziemskiego, Resursy Kupieckiej oraz zaprowadzenia pierwszej trakcji kolejowej w Królestwie obsługiwanej przez lokomotywę parową.

Książka powstała na podstawie doktoratu o tym samym tytule obronionego przez dr Prykaszczyka na Wydziale Historycznym UG.

poniedziałek, 22 listopada 2021 roku, 12:08