Wykład mistrzowski dr. hab. Jakuba Morawca, prof. UŚ

W ramach cyklu „Wykłady mistrzowskie” zapraszamy  na wykład

dr. hab. prof. UŚ Jakuba Morawca,

zatytułowany

Kryzys pokoleniowy w Sadze o Jomswikingach - echo ideologii krucjatowej na Północy?

Wykład odbędzie się 25 listopada o godz 11.30-13.00 w Sali 022 (Budynek Neofilologii).

Wykład będzie również transmitowany na żywo:

Prof. Jakub Morawiec jest pracownikiem Instytutu Historii Uniwersytetu Śląskiego, a w roku 2020 objął funkcję dyrektora Centrum Badań Nordystycznych i Staroangielskich przy Uniwersytecie Śląskim. Jest autorem i redaktorem kilku monografii oraz kilkudziesięciu artykułów, zaangażowanym między innymi w prace  nad publikacją polskojęzycznej edycji Heimskringli, jednego z kluczowych dzieł skandynawskiego Średniowiecza. W swych badaniach koncentruje się na dziejach Skandynawii we wczesnym średniowieczu i rozwoju średniowiecznej historiografii skandynawskiej.

Data publikacji: wtorek, 2. Listopad 2021 - 14:41; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski Ostatnia zmiana: piątek, 19. Listopad 2021 - 11:31; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski