Rok akademicki 2021/2022 uroczyście rozpoczęty!

W dniu 1 października miała miejsce Inauguracja roku akademickiego 2021/2022. Uroczystość rozpoczęła się od przywitania wszystkich Gości oraz przemówienia Jego Magnificjencji Rektora UG prof. dr hab. Piotra Stepnowskiego oraz Dziekana Wydziału Historycznego UG prof. UG, dr hab. Arkadiusza Janickiego. Następnie studenci oraz doktoranci odczytali tekst ślubowania.

W trakcie uroczystości JM Rektor uroczyście promował doktorów nauk humanistycznych, a następnie rozdał zasłużonym pracownikom nagrody Rektora Uniwersytetu Gdańskiego, medale 50-lecia UG, medale Komisji Edukacji Narodowej.

Uroczystość urozmaicił wykład prof. dr hab. Lecha Czerniaka pt. "Dwa tysiące lat przed Stonehenge. Pierwsze budowle monumentalne Europy i ich znaczenie społeczne".

Kolejnym punktem było wręczenie nagród za najlepsze prace magisterskie napisane na naszym Wydziale.

Na zakończenie głos zabrał przedstawiciel studentów.

Fot. Patryk Poborski

Data publikacji: poniedziałek, 4. Październik 2021 - 09:30; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski Ostatnia zmiana: czwartek, 7. Październik 2021 - 11:40; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski