fbpx Dr Wacław Kulczykowski w audycji Twoja Dzielnica w Radiu Gdańsk | Wydział Historyczny

Dr Wacław Kulczykowski w audycji Twoja Dzielnica w Radiu Gdańsk

Dr Wacław Kulczykowski z Wydziału Historycznego UG był gościem audycji Twoja Dzielnica emitowanym w Radiu Gdańsk 28 września br. o godz. 18.30.

Spotkanie dotyczyło Kunsztu Wodnego w Gdańsku: zarówno dawnego mechanizmu wodociągowego funkcjonującego od pierwszej połowy XVI w., jak i współczesnego budynku, który nawiązuje do niego nazwą.

Dr Wacław Kulczykowski w rozmowie z redaktor Marzeną Bakowską opowiedział o początkach gdańskiego kunsztu, o tym skąd czerpał wodę, jak wyglądał jego mechanizm i jak rozprowadzał wodę po mieście, a także wytłumaczył pochodzenie tej nietypowej nazwy.

1

Zapraszamy do wysłuchania audycji!

Fot. Radio Gdańsk

środa, 29 września 2021 roku, 8:37