Powstanie gra komputerowa o Gdańsku! - konkurs NAWA rozstrzygnięty

1

Dr Beata Jędrzejczak (Instytut Filologii Polskiej, Wydział Filologiczny UG), dr Anna Reglińska-Jemioł (Instytut Filologii Polskiej, Wydział Filologiczny UG) oraz dr Wacław Kulczykowski (Wydział Historyczny UG) zostali laureatami konkursu Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej w ramach programu "Promocja Języka Polskiego". Na realizację projektu "Tropem nadbałtyckich tajemnic, czyli nauka języka polskiego oraz historia i kultura Gdańska w formie gry" otrzymali finansowanie o wysokości 99 998,58 zł.

W ramach projektu powstanie naukowa gra komputerowa, której celem będzie promocja języka polskiego oraz historii i kultury Gdańska. Będzie to trzecia naukowa gra komputerowa (Excavate! - 2015, Waterworks! - 2020), która powstanie w oparciu o wyniki badań prowadzonych na Uniwersytecie Gdańskim i przy udziale dr Wacława Kulczykowskiego.

Gra będzie skierowana m.in. do studentów Uniwersytetu Stambulskiego (Turcja) w ramach nawiązanej współpracy z Uniwersytetem Gdańskim.

Data publikacji: czwartek, 23. Wrzesień 2021 - 14:24; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski Ostatnia zmiana: piątek, 24. Wrzesień 2021 - 08:30; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski