Prof. John Dunn z Valdosta State University na Wydziale Historycznym

W tym semestrze Wydział Historyczny odwiedza prof. John Dunn z Valdosta State University, który będzie prowadził dwa kursy dla studentów UG.

Iconoclast or Freak: Eccentrics in American History from colonial times to the Present – dostępny dla studentów UG z każdego wydziału https://ug.edu.pl/strona/105884/wyklady_ogolnouczelniane_w_semestrze_zimowym_w_roku_akademickim_20212022

Revolutions, Imperialism and War in the Modern World (1500-2020) – wykład monograficzny dostępny dla studentów Wydziału Historycznego

Prof. Dunn obronił doktorat z historii na Florida State University. Specjalizuje się w historii Afryki Północno-Wschodniej (Róg Afryki) w XIX wieku. Jego zainteresowania badawcze obejmują rozwój zawodowych sił zbrojnych w krajach rozwijających się XIX wieku. John Dunn jest autorem książki  Khedive Ismail’s Army (London: Routledge, 2005, paperback edition 2016). Jest także współautorem [z Libi Sundermann i Mario Azevedo] Global These in World History Since 1500 (San Diego: Cognella, 2021). Właśnie ukończył “History of Islamic Naval Power” z Donaldem Stokerem (opublikowana przez Hellion, 2022). Profesor John współredagował również wszystkie rozdziały, napisał obszerne rozdziały przeglądowe i bibliograficzne do pracy: Melanie Byrd, John Dunn (red.), Cooking Through History (Greenwood, 2020), a także liczne artykuły, w tym w czasopismach polonijnych i polsko-amerykańskich . Profesor Dunn jest stałym gościem kampusu UG wraz ze swoimi studentami z VSU od 2016 roku. Dzięki jego osobistemu zaangażowaniu i nieustannej pracy niektórzy profesorowie UG mieli okazję uczyć na VSU w ciągu ostatnich 3 lat.

Data publikacji: środa, 22. Wrzesień 2021 - 12:25; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski Ostatnia zmiana: środa, 22. Wrzesień 2021 - 12:30; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski