Podsumowanie XIX. Letnich Spotkań z Nauką [fotorelacja]

Dobiegła końca XIX. edycja „Letnich Spotkań z Nauką” - akcji popularyzującej naukę, która organizowana jest przez Instytut Budownictwa Wodnego PAN, Instytut Oceanologii PAN, Wydział Historyczny Uniwersytetu Gdańskiego oraz Radę Upowszechniania Nauki PAN w Ośrodku Pracy Twórczej IBW PAN w Czarlinie-Skoczkowie nad jeziorem Wdzydze. W organizację wydarzenia z ramienia UG ponownie zaangażowany był dr Wacław Kulczykowski.

Fot. W. Kulczykowski

„Letnie Spotkania z Nauką” to coroczny cykl wykładów organizowanych w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki, trwających przez lipiec i sierpień i odbywających się na otwartym powietrzu w otoczeniu leśnej przyrody. Podczas tegorocznej edycji wygłoszone zostało 9 wykładów popularyzujących naukę, a wśród Wykładowców było aż czterech naukowców z Uniwersytetu Gdańskiego: prof. dr hab. Beata Możejko, prof. UG, dr hab. Anna Mazurkiewicz, prof. UG dr Marcin Szulc oraz mgr Dominika Leśniewska.

3 lipca 2021

Opanować pandemię - prof. dr hab. Magdalena Fikus, Instytut Biochemii i Biofizyki PAN w Warszawie; dr Marta Fikus – Kryńska, Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

10 lipca 2021

Miłość w powojennej Warszawie ze skandalem szpiegowskim w tle - prof. UG, dr hab. Anna Mazurkiewicz, Instytut Historii Uniwersytetu Gdańskiego

17 lipca 2021

Historie z gdańskich ulic. Czym zajmowali się dawni mieszkańcy miasta? – mgr Dominika Leśniewska, Wydział Historyczny Uniwersytetu Gdańskiego

24 lipca 2021

O gdańskim kaprze, wielkiej karaweli, morskiej bitwie i zdobyciu ‘Sądu Ostatecznego' - prof. dr hab. Beata Możejko, Instytut Historii Uniwersytetu Gdańskiego

31 lipca 2021

Fizyka drgań a muzyka, czyli dlaczego nie da się nastroić fortepianu - mgr inż. Aleksander Żytko, Instytut Oceanologii PAN

7 sierpnia 2021

Powodzie w Gdańsku i na Żuławach - wczoraj i dziś - prof. IO PAN, dr hab. Joanna Szczucka, Instytut Oceanologii PAN

14 sierpnia 2021

Nowe narkotyki-nowe zagrożenia. Jak uratować nasze dzieci? - prof. UG, dr Marcin Szulc, Instytut Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego

21 sierpnia 2021

Czy „jaśniej” zawsze oznacza „lepiej”? – czyli rzecz o skażeniu światłem - prof. dr hab. Krystyna Skwarło-Sońta, Wydział Biologii, Uniwersytet Warszawski

28 sierpnia 2021

Awarie budowlane z gruntem zbrojonym w tle - prof. IBW PAN dr hab. Marek Kulczykowski, Instytut Budownictwa Wodnego PAN

Letnie Spotkania z Nauką cieszyły się dużym zainteresowaniem: przeważnie uczestniczyło w nich 40-60 osób! Zapraszamy do obejrzenia wybranych zdjęć.

Tegoroczne Spotkania, z uwagi na pandemię COVID-19, podobnie jak w zeszłym roku odbywały się zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym: obowiązywały ograniczenia w przemieszczaniu się po terenie Ośrodka, zdezynfekowane krzesła były rozstawione zgodnie z wymaganymi odstępami a goście zostali poproszeni o zachowanie wymaganego dystansu. "Kawiarenka" była obsługiwana przez jedną wyznaczoną osobę. Napoje chłodzące, herbata, kawa oraz ciastka były podawane w zamkniętych, jednorazowych opakowaniach.

Więcej informacji i materiałów:

Autor zdjęć: Wacław Kulczykowski

Data publikacji: wtorek, 7. Wrzesień 2021 - 13:09; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski Ostatnia zmiana: wtorek, 7. Wrzesień 2021 - 13:34; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski