Pożegnanie - dr Jacek Kriegseisen

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość,

że w dniu 15 lipca 2021 r. w wieku 56 lat

zmarł dr Jacek Kriegseisen

ceniony przez współpracowników i studentów historyk sztuki, wieloletni pracownik Zakładu Historii Sztuki Nowożytnej w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Gdańskiego, specjalista w zakresie nowożytnego rzemiosła artystycznego, a w szczególności złotnictwa w Prusach Królewskich, Prusach Książęcych i na Pomorzu.

Osoba pełna pasji, życzliwości i humoru, która na zawsze pozostanie we wdzięcznej pamięci współpracowników i studentów.

Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia.

Cześć Jego pamięci oddają Zespół Dziekański, Pracownicy i Studenci Wydziału Historycznego Uniwersytetu Gdańskiego wraz z całą Społecznością Akademicką Uniwersytetu Gdańskiego

Fot. Grzegorz Mehring; źródło: dziennikbałltycki.pl

Pożegnanie dr Jacka Kriegseisena odbędzie się w środę 21 lipca 2021 r. w kaplicy Cmentarza Komunalnego w Sopocie o godz. 10.00, a wyprowadzenie z kaplicy o 10.30.

Miejsce pochówku: Cmentarz Katolicki w Sopocie ul. Jacka Malczewskiego.

Poniżej link do informacji:

Data publikacji: piątek, 16. Lipiec 2021 - 09:32; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski Ostatnia zmiana: sobota, 17. Lipiec 2021 - 22:12; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski