XIX. Letnie Spotkania z Nauką

Mamy przyjemność poinformować, że w tym roku już po raz 19sty odbędą się Letnie Spotkania z Nauką!

Wśród tegorocznych Wykładowczyń i Wykładowców jest aż czterech naukowców z Uniwersytetu Gdańskiego:

• prof. dr hab. Beata Możejko (Instytut Historii UG)

• dr hab. Anna Mazurkiewicz, prof. uczelni (Instytut Historii UG)

• dr Marcin Szulc, prof. uczelni (Instytut Psychologii UG)

• mgr Dominika Leśniewska (Wydział Historyczny UG, szkoła doktorska)

Poniżej oraz w załączniku publikujemy pełny program XIX. Letnich Spotkań z Nauką:

Czym są Letnie Spotkania z Nauką?

W lipcu i sierpniu, w każdą sobotę o godzinie 20.00, w Ośrodku Pracy Twórczej IBW PAN w Czarlinie-Skoczkowie nad jeziorem Wdzydze będą wygłaszane przez naukowców z różnych dyscyplin ok. 45 minutowe wykłady o charakterze popularnonaukowym, upowszechniające wyniki prowadzonych w Polsce badań. Po każdym wykładzie odbędzie się dyskusja, możliwe będzie również bezpośrednie spotkanie z wykładowcą.

W odróżnieniu od innych "festiwali nauki", które zazwyczaj trwają od 2 do 3 dni i organizowane są w dużych ośrodkach miejskich "Spotkania" rozłożone są w okresie 2 miesięcy i odbywają się w sercu Kaszub, na otwartym powietrzu i w otoczeniu leśnej przyrody. Dzięki temu możliwe jest zachowanie reżimu sanitarnego oraz zadbanie o bezpieczeństwo wszystkich Uczestników. „Spotkania” są otwarte i bezpłatne.

Letnie Spotkania z Nauką prowadzone są nieprzerwanie od 2003 roku i doczekały się aż 18 edycji, w trakcie której zaprezentowano aż 153 wykładów, które wygłosiło 73 naukowców; w tym 12 z Wydziału Historycznego UG.

Przypominamy, że w 2019 roku Wydział Historyczny UG dołączył do organizatorów tej trwającej już od 19 lat akcji popularyzującej naukę i po raz trzeci raz z rzędu realizuje ją wraz z Instytutem Budownictwa Wodnego PAN, Instytutem Oceanologii PAN oraz Radą Upowszechniania Nauki PAN. W organizację wydarzenia z ramienia UG zaangażowany jest dr Wacław Kulczykowski.

Zapraszamy do śledzenia Facebooka Letnich Spotkań z Nauką, gdzie publikowane będą informacje dotyczące Wykładowczyń i Wykładowców oraz ich wykładów, a także fotorelacje ze Spotkań.

Zapraszamy!

Załącznik Rozmiar
Program XIX. LSN 2021 3.87 MB

Data publikacji: piątek, 18. Czerwiec 2021 - 12:18; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski Ostatnia zmiana: piątek, 18. Czerwiec 2021 - 12:46; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski