fbpx Adaptacja książki dr Moniki Milewskiej w Teatrze Miniatura | Wydział Historyczny

Adaptacja książki dr Moniki Milewskiej w Teatrze Miniatura

Spektakl "Beton", czyli adaptacja popularnej książki "Latawiec z betonu" dr Moniki Milewskiej z Wydziału Historycznego UG zostanie wystawiony na deskach Teatru Miniatura.

"- 'Beton' to fikcja sceniczna o inżynierze, twórcy gdańskiego falowca. Ten orędownik komunizmu, megaloman-donosiciel i oportunista odkrywa zadziwiającą właściwość własnego dzieła: falowiec zakrzywia czas, pozwalając na podróże w przyszłość. Tragizm losu inżyniera polega na tym, że niezależnie od wysiłków, które podejmuje, by wpłynąć na kształt przyszłości swojej i świata – nie jest on nigdy w stanie przewidzieć konsekwencji swoich działań, które często, mimo jego dobrych intencji, odnoszą skutek przeciwny do zamierzonego. Czy wobec tego warto w ogóle działać i podejmować wysiłek kształtowania rzeczywistości? Czy lepiej poddać się i biernie dryfować z prądem życia? – opowiada reżyser spektaklu Michał Derlatka, dyrektor Miniatury."

Premiera 4 czerwca o godz. 19.00.

Serdecznie zapraszamy!

1

Więcej informacji: https://e-teatr.pl/gdansk-premiera-betonu-na-zywo-w-teatrze-miniatura-12437

Zdjęcie i tekst: e-teatr.pl