Zgłoś się na UG Talks. Slam Naukowy: odsłona 3

[termin zgłoszeń: 25 maja]

Akademickie Centrum Kultury "Aletrnator" ogłasza nabór zgłoszeń do trzeciej odsłony UG Talks. Transmisja na początku czerwca!

Zgłoś się, przygotuj wystąpienie i wygraj 500 zł za referat spotkania i 2000 zł za najlepsze wystąpienie finałowe!

To już ostatni moment na to, żeby powalczyć o miejsce w Wielkim Finale!

Pierwszy slam naukowy na UG!

Z uwagi na panujące obostrzenia UG Talks przenosi się do świata wirtualnego. Co to oznacza? Czekamy na Wasze 15 minutowe konkursowe prezentacje! Przyjmujemy GOTOWE NAGRANIA CAŁYCH PREZENTACJI, które potem puścimy naszym jurorom oraz wyświetlimy na naszej stronie w formie wydarzenia. O szczegółach przeczytacie poniżej, w sekcji Online.

Nagrania (w formie linku do GoogleDrive, wetransfer itd.) oraz formularze zgłoszeniowe przesyłajcie na adres ugtalks@ug.edu.pl.

Prezentacje powinny mieć do 15 minut i ukazywać slajdy oraz prelegenta!

Co to jest UG TALKS?

UG Talks jest propozycją skierowaną do studentów i doktorantów Uniwersytetu Gdańskiego, pozwalającą na pokazanie ich badań szerszej publiczności. Wydarzenie jest inspirowane formułą slamów poetyckich, czyli publiczną rywalizacją poetów-performerów oraz formatem spotkań naukowych TEDx. Slam naukowy UG Talks zachęca doktorantów i studentów do zaprezentowania swoich tematów naukowych w sposób prosty i przyjemny dla widza, o którego głosy rywalizują. Konkurs w swoim założeniu łączy popularnonaukową formułę wystąpień prelegentów z potencjałem edukowania interdyscyplinarnego – stwarzając pole do debaty nad zagadnieniami z różnych dziedzin.

Poprzez UG Talks chcemy zainteresować nauką również odbiorcę spoza murów akademii, proponując widzowi unikalne spotkanie z nowościami z różnych dziedzin, dopełnionych atrakcyjnym, performatywnym formatem. Dla występujących Slam naukowy jest okazją do pokazania wyników swojej pracy, trenowania umiejętności publicznego przemawiania, nawiązania nowych kontaktów, oraz, w przypadku docenienia przez widzów i jury – otrzymania nagrody.

UG Talks jest zaplanowany w formie cyklicznego konkursu na najlepsze wystąpienie, oceniane w takich kategoriach jak zawartość merytoryczna, przejrzystość i styl prezentacji, umiejętności retoryczne prelegenta czy oryginalność pomysłu. Występujący mają tylko 15 minut na zaskarbienie sobie uwagi publiczności i zwięzłą prezentację wybranego (zgłoszonego wcześniej) tematu! Dopuszczalne jest użycie prezentacji wizualnych, rekwizytów, modeli oraz innych elementów wspomagających proces przekazywania treści.

Jak działa Slam naukowy Online?

– Prelegenci przesyłają nagrania GOTOWYCH PREZENTACJI. My tworzymy wydarzenie, podczas którego wyświetlamy nadesłane prezentacje.

– Każdy występ ograniczony jest do 15 minut, w trakcie których prelegent prezentuje swój temat.

– Widzowie mogą głosować na wybrane prezentacje w trakcie transmisji, za pomocą formularza do głosowania online. Jury podejmuje ostateczną decyzję o wyłonieniu zwycięzcy biorąc pod uwagę również głosy widzów. Zwycięzca jest ogłaszany na stronie ACK „Alternator” oraz na stronie wydarzenia po zakończeniu transmisji i podliczeniu głosów.

Jak się zgłosić?

Z uwagi na formułę Online, proces zgłoszeniowy został dopasowany do interaktywnego charakteru wydarzenia. W celu zgłoszenia prosimy o przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego (dostępny na naszej stronie, link poniżej) oraz GOTOWEJ PREZENTACJI

Formularz zgłoszeniowy powinien być wypełniony na komputerze i przesłany w edytowalnym formacie .doc., .dox., lub odt.

Nagrania prosimy przesyłać pod postacią linku do dysku Google, wetransfer lub innego narzędzia umożliwiającego pobranie nagrania z serwera.

Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość wyboru kandydatów na prelegentów w zależności od treści merytorycznych zgłoszonego tematu.

Zapraszamy do udziału studentów i doktorantów UG! (w roli prelegentów). Natomiast w roli publiczności całą społeczność akademicką oraz sympatyków UG. Przyjmujemy zgłoszenia od przedstawicieli WSZYSTKICH dyscyplin naukowych i kierunków studiów.

_______________________________________

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: https://ack.ug.edu.pl/category/events/zglos-sie-na-ug-talks-slam-naukowy-odslona-2/?occurrence=2021-05-25

Data publikacji: środa, 19. Maj 2021 - 11:22; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski Ostatnia zmiana: środa, 19. Maj 2021 - 11:22; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski