Wywiad z H.R. McMasterem, emerytowanym generałem-porucznikiem US Army

W imieniu The Centre for Geopolitics, the Cambridge Union oraz Wydziału Historycznego UG serdecznie zapraszamy na wywiad online, który przeprowadzi Brendan Simms z H.R. McMasterem.

Wywiad odbędzie się 17 marca (środa) o godz. 19.00 (18.00 czasu angielskiego) na platformie YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=MPckXBtn7cc

1

Herbert Reymond McMaster jest emerytowanym generałem-porucznikiem armii Stanów Zjednoczonych i był 26. doradcą ds. Bezpieczeństwa Narodowego w latach 2017-2018. Zrezygnował w 2018 roku z powodu nieporozumień z administracją prezydenta Trumpa w kluczowych kwestiach strategicznych i polityki zagranicznej.

We wrześniu 2020 roku opublikował książkę "Battlegrounds: The Fight to Defend the Free World", w której opisano najbardziej palące wyzwania geopolityczne, przed którymi stanęły Stany Zjednoczone w XXI wieku.

Brendan Simms jest profesorem historii europejskich stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie w Cambridge i dyrektorem Centre for Geopolitics. Opublikował wiele książek, w tym "Britain’s Europe:  A Thousand Years of Conflict and Cooperation", "Three Victories and a Defeat: the rise and fall of the first British Empire", and most recently, "Adolf Hitler: only the world was enough".

Data publikacji: czwartek, 11. Marzec 2021 - 08:26; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski Ostatnia zmiana: czwartek, 11. Marzec 2021 - 08:48; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski