Akademia filmu dokumentalnego Docs Against Gravity - zajęcia online

AKADEMIA FILMU DOKUMENTALNEGO DOCS AGAINST GRAVITY SEM. LETNI 2020/21 - ZAJĘCIA ONLINE. "OBLICZA CZŁOWIEKA W FILMIE”

Liczba godzin: 30 godz.

Semestr zimowy 2020/21

Zajęcia online rozpoczynają się 22 lutego 2020 r.

Zaliczenie na ocenę.

Zaliczanie: Przedmiot ogólnouczelniany, dodatkowy, przedmiot wydziałowy i fakultatywny: 2-4 punkty ECTS, dostępny też dla wolanych słuchaczy spoza Uniwersytetu Gdańskiego.

W roku akademickim 2020/2021, w semestrze letnim, kontynuujemy – w kolejnej odsłonie programowej w wersji online – otwarty dla studentów wszystkich kierunków nowatorski przedmiot filmoznawczy: Akademia Filmu Dokumentalnego Docs Against Gravity.

Wykłady Akademii Filmu Dokumentalnego Docs Against Gravity są uznawane za zajęcia fakultatywne, ogólnouczelniane lub wydziałowe przez Uniwersytet Gdański. Studenci UG za zaliczony jeden semestr otrzymują od 2 do 4 punktów ECTS.

Program: na program zajęć online składają się najwybitniejsze i najżywiej dyskutowane w ostatnich latach (w większości pokazywane premierowo) filmy dokumentalne połączone z wykładem i dyskusją z udziałem wykładowców uniwersyteckich, a także zaproszonych gości – twórców filmowych oraz specjalistów poruszanej w filmie tematyki.

Miejsce i czas projekcji: zajęcia będą odbywać się online. Uczestniczki i uczestnicy będą otrzymywać dostęp do filmów i wykładów. Wykłady w formie live stream w poniedziałki o godz. 17:00.

Filmy będą udostępniane na platformie vod.mdag.pl. Prosimy o zarejestrowanie się na platformie. Po wykupieniu dostępu do zajęć każda osoba otrzyma unikalny kod umożliwiający dostęp do filmów. Filmy będą udostępniane co tydzień – w niedzielę – z możliwością jednorazowego odtworzenia w ciągu 7 dni. Od momentu kliknięcia Odtwórz” będzie 12h na dokończenie oglądania filmu.

Prowadząca: Krystyna Weiher-Sitkiewicz – filmoznawczyni, animatorka kultury, moderatorka spotkań, antropolożka, edukatorka filmowa, kuratorka wystaw. Kontakt: krystynaweiher@gmail.com

Koordynator: Przemek Rydzewski (Akademia Dokumentalna) Kontakt: przemek@againstgravity.pl (w sprawach organizacyjnych)

Zapisy: studenci mogą zapisywać się na zajęcia w Portalu Studenta od 3 lutego lub u Przemysława Rydzewskiego do 22 lutego pod adresem e-mail: przemek@againstgravity.pl.

Studenci, chcący uczestniczyć w zajęciach i uzyskać z nich zaliczenie, zobowiązani są do wykupienia semestralnego dostępu do przedmiotu, którego cena wynosi 150 zł*.

*Sprawdźcie również, czy w tym semestrze macie do realizacji przedmiot fakultatywny.

Można również wykupić karnet bez rejestracji, żeby uczestniczyć w zajęciach jako WOLNY SŁUCHACZ. UWAGA! Wolni słuchacze zapisują się na zajęcia mailowo wysyłając potwierdzenie płatności na adres mailowy: przemek@againstgravity.pl

Wszelkie szczegóły: najnowszy program filmowy i jak dokonać opłaty na:

Data publikacji: piątek, 5. luty 2021 - 08:48; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski Ostatnia zmiana: piątek, 5. luty 2021 - 08:53; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski