Działalność Baltic Geopolitics Programme oficjalnie zainaugurowana!

20 stycznia 2021 r. zainaugurowana została działalność Baltic Geopolitics Programme. Jest to nowa inicjatywa badawcza zainicjowana przez Centre for Geopolitics z Uniwersytetu w Cambridge (UK). W ramach ten inicjatywy powstała sieć badawcza Baltic Geopolitics Network, w skład której wchodzi szereg uczelni partnerskich, w tym Uniwersytet Gdański (Wydział Historyczny). Celem programu jest podjęcie studiów nad związkami Wielkiej Brytanii z krajami regionu bałtyckiego. zarówno w perspektywie historycznej, jak i w ujęciu współczesnym.

W wirtualnym spotkaniu wzięło udział blisko 300 osób. Wydarzenie zostało oficjalnie otwarte przez Prezydent Republiki Estonii Kersti Kaljulaid, a prowadził je Charles Clarke, były minister spraw wewnętrznych Wielkiej Brytanii. W trakcie wydarzenia głos zabrała również dr hab. Anna Mazurkiewicz, prof. uczelni z Wydziału Historycznego UG, która przedstawiła najważniejsze założenia i sposób działania w ramach powoływanej sieci, a także rolę naszej uczelni i Wydziału w tej inicjatywie.

Film z wydarzenia: https://youtu.be/JgQqx3WRUcM (wypowiedź prof. Mazurkiewicz od 54:28).

Data publikacji: wtorek, 26. Styczeń 2021 - 08:54; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski Ostatnia zmiana: wtorek, 26. Styczeń 2021 - 08:54; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski