Uniwersytet w Cambridge inauguruje działalność Baltic Geopolitics Programme!

Zapraszamy na wirtualną dyskusję panelową, która stanowić będzie oficjalną inaugurację nowej inicjatywy badawczej zainicjowanej przez Centre for Geopolitics z Uniwersytetu w Cambridge (UK).  Baltic Geopolitics Network to sieć badawcza, w skład której wchodzi szereg uczelni partnerskich, w tym Uniwersytet Gdański (pełna lista:https://www.cfg.polis.cam.ac.uk/programmes/baltic) Celem programu jest podjęcie studiów nad związkami Wielkiej Brytanii z krajami regionu zarówno w perspektywie historycznej, jak i w ujęciu współczesnym, co jest szczególnie ważne w kontekście BREXITu.

Wydarzenie odbędzie się w godzinach od 11:00 do 12:00 w środę, 20 stycznia 2021 r. (Londyn: 10:00-11:00)
Do udziału w wydarzeniu można zarejestrować się klikając tutaj: https://cam-ac-uk.zoom.us/webinar/register/WN_D78xHpm8QfWLXk6POm8wNQ

Wydarzenie otworzy Kersti Kaljulaid, Prezydent Republiki Estonii, a poprowadzi je Charles Clarke, były minister spraw wewnętrznych Wielkiej Brytanii.

W czasie spotkania głos zabiorą: Profesor John Bew, doradca ds. Polityki Zagranicznej premiera Borisa Johnsona; Profesor David Abulafia, emerytowany profesor MBA zajmujący się historią Morza Śródziemnego na Uniwersytecie w Cambridge i autor książki „Morze bez granic”;  Edward Lucas, pisarz, dziennikarz, analityk geopolityki i krajów bałtyckich. Po wystąpieniach wprowadzających odbędzie się dyskusja panelowa między Prezydent Estonii a prelegentami. Następnie prof. Brendan Simms, dyrektor Centre for Geopolitics przedstawi główne założenia programu, który obejmuje współpracę w ramach sieci Baltic Geopolitics Network. Anna Mazurkiewicz z Gdańska i Henrik Breitenbauch z Kopenhagi wyjaśnią rolę i sposób działania w ramach powoływanej sieci.

Data publikacji: wtorek, 5. Styczeń 2021 - 14:46; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski Ostatnia zmiana: wtorek, 5. Styczeń 2021 - 15:57; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski