Wydział Historyczny UG członkiem-założycielem Baltics Programme Network

Informujemy, że Centre for Geopolitics działające na Uniwersytecie w Cambridge uruchomiło nowy program badawczy, którego celem jest lepsze zrozumienie geopolityki Bałtyku i roli Wielkiej Brytanii w niej: Baltic Geopolitics Programme.

W ramach programu powstała sieć: Baltics Programme Network, której Wydział Historyczny UG jest członkiem założycielem. Jest to nieformalna sieć łącząca wiodące uniwersytety i instytuty badawcze z Wielkiej Brytanii oraz z ragionu bałtyckiego w celu budowania i rozpowszechniania wiedzy na temat historii i polityki w regionie bałtyckim.

Do sieci należą również:
  • University of Cambridge, Centre for Geopolitics
  • University of Copenhagen, Centre for Military Studies
  • University of Glasgow, Baltic Research Unit
  • University of Greifswald, Historical Institute
  • University of Helsinki, Aleksanteri Institute
  • Klaipėda University, Institute of Baltic Region History and Archaeology
  • University of Latvia, Faculty of Social Sciences
  • University of Tartu, Johann Skytte Institute of Political Studies
  • Uppsala University, Institute for Russian and Eurasian Studies

Więcej informacji na temat Baltic Geopolitics Programme:

Data publikacji: piątek, 4. Grudzień 2020 - 08:10; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski Ostatnia zmiana: piątek, 4. Grudzień 2020 - 08:44; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski