Konkurs specjalist/k/a ds. funduszy grantowych
Nazwa jednostki: Uniwersytet Gdański, Wydział Historyczny
Nazwa stanowiska: specjalist/k/a ds. funduszy grantowych
Projekt: “Europejskie infrastruktury, schematy finansowania i modele współpracy instytucjonalnej w tworzeniu gier historycznych i dziedzictwowych” (Program Wsparcia Humanistyki Gdańskiej)
Kierownik projektu: dr hab. Michał Mochocki, prof. UG, kierownik Centrum Gier Historycznych i Kulturowych
Zakres prac
specjalist/k/a zrealizuje dwa zadania:
1. Opracowanie mapy (listy) programów grantowych i funduszy instytucjonalnych, dostępnych w Polsce i za granicą dla polskich podmiotów zaangażowanych w tworzenie gier o tematyce historycznej i dziedzictwowej.
2. Napisanie określonych wniosków grantowych lub ich fragmentów uzgodnionych z kierownikiem projektu - samodzielnie lub z partnerami zewnętrznymi - w języku angielskim i/lub polskim.
Wymagane kwalifikacje
Podstawową kwalifikacją jest praktyczne doświadczenie w pisaniu wniosków grantowych i znajomość programów grantowych - krajowych oraz zagranicznych (zwłaszcza Unii Europejskiej) - ze specjalizacją w jednym z dwóch obszarów:
akademicki - tu oczekujemy przede wszystkim rozeznania w krajowych i unijnych grantach na badania naukowe, prace badawczo-rozwojowe, doktoraty wdrożeniowe, szkolnictwo wyższe i współpracę akademii z innymi sektorami, w tym z branżą gier (na przykład: granty NCN, NCBR, NAWA, Erasmus, Horizon, Creative Europe)
gamedevowy - tu oczekujemy rozeznania w grantach i funduszach instytucjonalnych, do których kwalifikują się projekty obejmujące tworzenie gier historycznych lub kulturowych z udziałem przedsiębiorstw i/lub specjalistów z branży gier (na przykład: granty NCBR, CRPK, programy ministerialne typu “Patriotyzm jutra”, Creative Europe, EIT Culture & Creativity)
Koniecznym warunkiem jest dobra znajomość języków polskiego i angielskiego, umożliwiająca sprawną komunikację w sprawach zawodowych, w tym: w pisaniu wniosków grantowych i czytaniu dokumentacji konkursowej. Dodatkowym atutem jest praktyczne doświadczenie w partnerstwach międzysektorowych, łączących świat akademicki z biznesem, instytucjami kultury, organizacjami pozarządowymi - lub branżę gier z akademią, instytucjami kultury lub sektorem NGO.
Warunki zatrudnienia: Zatrudnienie na umowę-zlecenie w wymiarze 150 godzin pracy, wynagrodzenie 9000 zł brutto. Przewidywana data rozpoczęcia pracy: marzec 2025. Przewidywana data zamknięcia prac: czerwiec 2025. Niewykluczone przedłużenie umowy ze zwiększeniem wymiaru pracy i wynagrodzenia.
Wymagane dokumenty:
- CV zawierające: wykształcenie, doświadczenie zawodowe w obszarach związanych z ww. obowiązkami, linki do projektów/raportów dokumentujących ww. doświadczenia.
- List motywacyjny (zawierający informację na temat tego, dlaczego chce Pan/i pracować w tym projekcie i w jaki sposób spełnia Pan/i kryteria).
Dokumenty powinny być przesłane jako pliki PDF na adres michal.mochocki@ug.edu.pl
Termin składania ofert: 10 marca 2025
Wybrane osoby zostaną zaproszone na rozmowę kwalifikacyjną w j. angielskim.
Informacje na temat zespołu realizującego projekt: https://higherc.ug.edu.pl/
Pytania proszę kierować na adres michal.mochocki@ug.edu.pl