Dr Karol Kłodziński na XXIII Międzynarodowym Kongresie Nauk Historycznych

Dr Karol Kłodziński, adiunkt w Zakładzie Historii Starożytnej UG, wziął czynny udział w XXIII Międzynarodowym Kongresie Nauk Historycznych (21-27.08.2022).

Na zaproszenie prof. Ignazio Tantillo (Universita degli Studi di Napoli L'Orientale) dr Kłodziński wziął udział w panelu "Court and Courtiers in the Ancient Near East and Mediterranean", podczas którego wygłosił referat pt. "Courtiers (servi et liberti Augusti) in the provincial administration and society in the Principate".

W tym roku XXIII Międzynarodowy Kongres Nauk Historycznych, największa i najbardziej prestiżowa konferencja historyków, odbywa się w Poznaniu. Uczestniczy w niej prawie 700 uczonych z 70 krajów. Organizatorami tegorocznego kongresu są: Międzynarodowy Komitet Nauk Historycznych (ICHS), Komitet Nauk Historycznych PAN oraz Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Międzynarodowe kongresy historyków organizowane są od 1900 roku. Ostatni z nich odbył się w Jinan w Chinach w 2015 r. Dotychczas w Polsce jedyny raz tego typu kongres został zorganizowany w Warszawie w 1933 r.

Źródło: https://ichs2020poznan.pl/pl/

Data publikacji: czwartek, 25. Sierpień 2022 - 14:38; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: czwartek, 25. Sierpień 2022 - 14:39; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska