Konferencja „Body under threat”, „BODY IN HISTORY, PSYCHOLOGY AND LAW”

Zapraszamy do udziału w międzynarodowej konferencji: „Body under threat”, „BODY IN HISTORY, PSYCHOLOGY AND LAW”.

Konferencja odbędzie się na Uniwersytecie Gdańskim (Wydział Historyczny i Wydział Prawa i Administracji) w dniach 23-24 listopada 2022.  Językiem konferencji będzie j. angielski.

Szczegóły w załączniku. Na Państwa propozycje (formularz zgłoszeniowy) czekamy do 15 czerwca 2022 r.

We would like to invite you to an international conference "Body under threat", "BODY IN HISTORY, PSYCHOLOGY AND LAW"which will be held at the University of Gdańsk (Faculty of History and Faculty of Law and Administration) on November 23-24, 2022. The language of the conference will be English.

You can find all details in the attachment. We are waiting for your suggestions (application form) until June 15, 2022.

Załącznik Rozmiar
aplication form 31.5 KB
International conference 185.2 KB

Data publikacji: piątek, 13. Maj 2022 - 16:12; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: środa, 18. Maj 2022 - 13:38; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska