Panel historyczny podczas IV Kongresu Młodej Nauki na Uniwersytecie Gdańskim

W dniach 11–13 lipca 2024 r. na Uniwersytecie Gdańskim odbędzie się IV Kongres Młodej Nauki, w ramach którego zaplanowany został między innymi panel dotyczący historii życia codziennego, historii mentalności i mikrohistorii.

Uczestnicy panelu będą mieli możliwość prezentacji własnych badań prowadzonych nad życiem codziennym w przeszłości, mentalnością dawnych społeczeństw i mikrohistorią. Istotny nacisk zostanie położony na stosowane przez nich metody badawcze i narracyjne. Organizator panelu nie narzuca uczestnikom okresu historycznego i zasięgu terytorialnego.

Panel poprowadzi doktorant zakładu Historii Powszechnej Średniowiecza mgr Kacper Panek.

Opiekę naukową sprawuje dr Aleksandra Girsztowt-Biskup.

Zachęcamy do zgłoszeń swojego udziału: https://kongresmlodejnauki.ug.edu.pl/panele-2024/

Informacje organizacyjne na stronie kongresu.

Data publikacji: piątek, 24. Maj 2024 - 10:52; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: piątek, 24. Maj 2024 - 10:53; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska