Dofinansowanie monografii dr Magdaleny Nowak w ramach programu DOSKONAŁA NAUKA II

Z przyjemnością informujemy, że w ramach Programu DOSKONAŁA NAUKA II z ramienia Uniwersytetu Gdańskiego, monografia dr Magdaleny Nowak Dwa światy. Zagadnienie identyfikacji narodowej Andrzeja Szeptyckiego w latach 1865-1914 otrzymała dofinansowanie na całkowitą kwotę 52 962,41 zł.

Dofinansowany projekt obejmuje wydanie monografii autorstwa dr Magdaleny Nowak z Zakładu Historii Europy Wschodniej Wydziału Historycznego UG w j. angielskim i udostępnienie jej w ramach otwartego dostępu. Monografia przedstawia kompleksową analizę procesu dojrzewania Andrzeja Szeptyckiego do nowej ukraińskiej identyfikacji oraz jego roli w polsko-ukraińskim świecie XIX i XX wieku. Praca ta jest pierwszym tak obszernym opracowaniem tematu w historiografii polskiej i światowej, zawierając wiele istotnych wniosków i ustaleń.

11

Program DOSKONAŁA NAUKA II ma na celu prezentację i promocję najnowszych osiągnięć naukowych oraz prac rozwojowych, a także upowszechnianie ich na arenie międzynarodowej poprzez organizację konferencji naukowych, publikację monografii naukowych oraz tłumaczenie ich na języki kongresowe.

Serdecznie gratulujemy dr Magdalenie Nowak.

1

Data publikacji: poniedziałek, 31. Lipiec 2023 - 09:35; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: poniedziałek, 31. Lipiec 2023 - 10:40; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska