Konferencja Komisji Historii Miast i Forum Młodych Badaczy Miast

W imieniu organizatorek i organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału w dorocznej konferencji Komisji Historii Miast Komitetu Nauk Historycznych PAN i towarzyszącemu jej Forum Młodych Badaczy Miast. Konferencja odbędzie się w dniach 21-23 czerwca br. w budynku Wydziału Historycznego UG, w sali 1.46.

Tematem wiodącym konferencji jest: "Miasto i rzeka w epoce przedprzemysłowej", a tematem Forum jest: "Dobro wspólne w miastach na przestrzeni dziejów".

Organizatorami jest Wydział Historyczny UG, Wydział Prawa i Administracji UG (Katedra Historii Prawa), Komisja Historii Miast Komitetu Nauk Historycznych PAN, Instytut Archeologii i Etnologii PAN oraz Narodowe Muzeum Morskie.

Konferencja odbywa się pod patronatem honorowym Prezydent Miasta Gdańska Aleksandry Dulkiewicz oraz patronatem honorowym Jego Magnificencji Rektora UG prof. dr hab. Piotra Stepnowskiego.

Osobami odpowiedzialnymi za organizację konferencji są:

• dr hab. Urszula Sowina, prof. IAE PAN
  • prof. dr hab. Wiesław Długokęcki
  • prof. dr hab. Edmund Kizik
  • dr Radosław Kubus
  • dr Wacław Kulczykowski
  • dr Julia Możdżeń
  • dr Aleksandra Girsztowt

Program konferencji oraz więcej informacji znajduje się na stronie.

Załącznik Rozmiar
Program - konferencja 1.67 MB
Program - forum 817.57 KB

Data publikacji: poniedziałek, 12. Czerwiec 2023 - 11:47; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: środa, 14. Czerwiec 2023 - 14:21; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska