Koło Naukowe Religioznawców zaprasza na konferencję "Religie Świata – Fenomenalna Różnorodność"

"Religie świata – fenomenalna różnorodność” to temat, który podejmą uczestnicy konferencji organizowanej przez I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Elblągu, III Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Elblągu oraz Wydział Historyczny Uniwersytetu Gdańskiego reprezentowany przez Koło Naukowe Religioznawców. Gospodarzem konferencji będzie Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida, a do udziału zapraszamy uczniów, studentów, nauczycieli, rodziców, wyznawców różnych religii oraz wszystkich zainteresowanych.

Głównym celem konferencji jest umożliwienie ludziom różnych wyznań i światopoglądów spotkania się i stworzenie przestrzeni do nawiązania dialogu, który jest podstawowym elementem międzyludzkiej komunikacji i pokoju. Organizatorzy pragną wzmocnić postawy tolerancji i otwartości będących koniecznym warunkiem stworzenia społeczeństwa, gdzie prawo każdego człowieka do wyznawania jego religii jest przestrzegane.

Do celów szczegółowych konferencji należą: popularyzowanie wiedzy o grupach wyznaniowych oraz o religioznawstwie jako dziedzinie nauki, a także wzmacnianie postaw tolerancji i otwartości oraz wrażliwości na krzywdy spowodowane prześladowaniami na tle religijnym. Konferencja stanowi miejsce, gdzie ludzie różnych wyznań i przekonań mogą wejść ze sobą w interakcję, stworzyć więzy, dostrzec, że muzułmanin, wiccanin, czy chrześcijanin to przede wszystkim drugi człowiek, a nie abstrakcyjne pojęcie z którym wiąże się pewien bagaż pojęciowy.

Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na profilu Facebook Biblioteki Elbląskiej.

W konferencji, która odbędzie się dn. 20 kwietnia br., udział wezmą dr hab. Wojciech Gajewski, prof. UG z Zakładu Studiów nad Religią, członkowie Koła oraz zaproszeni goście.

Data publikacji: wtorek, 18. Kwiecień 2023 - 10:49; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: środa, 19. Kwiecień 2023 - 10:13; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska