Dr Michalina Petelska na American Comparative Literature Association (ACLA) Annual Meeting 2023 w Chicago / USA

W dniach 16-19 marca br. dr Michalina Petelska uczestniczyła w American Comparative Literature Association (ACLA) Annual Meeting 2023 w Chicago. Dr Petelska wzięła udział w obradach panelu „Comparative Literature and Human Rights Advocacy: Georg Brandes and Beyond”.

Dr Petelska opublikowała monografię na podstawie rozprawy doktorskiej oraz kilka artykułów poświęconych postaci Georga Brandesa (1842 – 1927), duńskiego krytyka literackiego i „krytyka  rzeczywistości”. Naukowcy skupieni wokół University of Chicago dopiero rozpoczynają badania spuścizny Brandesa (który w 1914 r. odwiedził także USA – w tym Chicago). Organizatorzy tegorocznego kongresu ACLA zaprosili: dr. Sørena Black Hjortshøj’a (University of Southern Denmark) oraz dr Petelską, aby poznać stan badań prowadzonych w Europie i nawiązać kontakty umożliwiające kontynuowanie prac badawczych.

Data publikacji: czwartek, 30. Marzec 2023 - 13:00; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: czwartek, 30. Marzec 2023 - 13:04; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska