Konferencja „40. ROCZNICA UTWORZENIA TYMCZASOWEJ KOMISJI KOORDYNACYJNEJ NSZZ "SOLIDARNOŚĆ"

Serdecznie zapraszamy na konferencję „40. ROCZNICA UTWORZENIA TYMCZASOWEJ KOMISJI KOORDYNACYJNEJ NSZZ "SOLIDARNOŚĆ".

W jej ramach w piątek, 2 grudnia 2022 o godz. 13.00 w Bibliotece ECS w Gdańsku odbędzie spotkanie z czołowymi działaczami NSZZ Solidarność.

Pragniemy podkreślić, że Wydział Historyczny UG, wraz z Bogdanem Borusewiczem Wicemarszałkiem Senatu RP oraz Europejskim Centrum Solidarności, jest współorganizatorem tego doniosłego wydarzenia.

Spotkanie otworzą Bogdan Borusewicz – Wicemarszałek Senatu RP, dr hab. Anna Mazurkiewicz, prof. UG – Prodziekan Wydziału Historycznego UG oraz Basil Kerski – dyrektor Europejskiego Centrum Solidarności, a poprowadzi ją prof. Andrzej Friszke.

Dziekan Wydziału Historycznego dr hab. Arkadiusz Janicki, prof. UG zachęca wykładowców wraz ze studentami do uczestnictwa w tym ważnym wydarzeniu w ramach prowadzonych zajęć.

Program spotkania:

Powitanie:

• Bogdan Borusewicz
  • dr hab. Anna Mazurkiewicz, prof. UG
  • Basil Kerski

Wystąpienia:

• Bogdan Borusewicz
  • Zbigniew Bujak
  • Jan Krzysztof Bielecki
  • Jerzy Buzek
  • Władysław Frasyniuk
  • Bogdan Lis