Doc. Dr Victoriia Voloshenko na międzynarodowej konferencji „Oblicza religijności w Galicji. Stan i potrzeby badań”

W dniach 20-21 października 2022 r. Doc. Dr Victoriia Voloshenko, która realizuje w Zakładzie Historii Europy Wschodniej, Instytutu Historii UG grant Narodowego Centrum Nauki otrzymany w ramach programu dla naukowców z Ukrainy na kontynuowanie badań w Polsce, wzięła udział w międzynarodowej konferencji „Oblicza religijności w Galicji. Stan i potrzeby badań”

Dr Voloshenko wygłosiła, w ramach sekcji „Kościół a proces modernizacyjny”, referat pt. „Rola ukraińskich intelektualistów w przygotowaniu wydawnictw religijnych dla chłopstwa Ukrainy Naddnieprzańskiej na przełomie XIX i XX wieku: Wymiar galicyjski”.

Organizatorami konferencji online są Instytut Historii Uniwersytetu Rzeszowskiego, Uniwersytet imienia Iwana Franka we Lwowie, Lwowskie Muzeum Historii Religii we Lwowie oraz Instytut Ukrainoznawstwa im. I. Krypiakiewicza NAN Ukrainy we Lwowie.

Data publikacji: czwartek, 27. Październik 2022 - 09:45; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: czwartek, 27. Październik 2022 - 10:52; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska