Już w dniach 13-14 października 2022 w Gdańsku odbędzie się w trybie hybrydowym Międzynarodowa konferencja naukowa „Sacred Places. Sacredness – Open to Dialogue or Closed to Changes?”

Organizatorami konferencji są International Border Studies Center UG, Uniwersytet Gdański i The Melammu Project, prestiżowa organizacja międzynarodowa zajmująca się badaniami i tradycją starożytnego Bliskiego Wschodu i jego oddziaływaniami na inne kultury europejskie, afrykańskie i azjatyckie.

Partnerem konferencji jest Muzeum Gdańska, w którym zaplanowany jest pierwszy dzień tego wydarzenia, co dobrze obrazuje historyczny charakter zaplanowanych prezentacji.

Tematy drugiego dnia mają natomiast charakter antropologiczno-socjologiczny, stąd miejscem odbywania się debaty konferencyjnej będzie budynek Wydziału Nauk Społecznych UG.

W programie wystąpienia wielu wybitnych naukowców. Zapraszamy!

Więcej szczegółów w linku poniżej:

EVENTS | International Border Studies Center (ug.edu.pl)

Data publikacji: piątek, 7. Październik 2022 - 15:32; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: piątek, 7. Październik 2022 - 15:34; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska