NABÓR NA SEMINARIUM „ANTROPOLOGIA NOWEGO ŚWIATA”

UWAGA!!!

STUDENCI I ROKU MSU ETNOLOGII, ARCHEOLOGII, HISTORII, KRAJOZNAWSTWA i TURYSTYKI HISTORYCZNEJ

w ramach porozumienia zawartego między Uniwersytetem Gdańskim a Uniwersytetem Warszawskim mają Państwo okazję po raz pierwszy uczestniczyć w seminarium magisterskim pt. Antropologia Nowego Świata prowadzonym przez prof. Mariusza Ziółkowskiego, jednego z najwybitniejszych polskich amerykanistów i czołowych badaczy światowych w zakresie andyjskich kultur prekolumbijskich.

Udział w zajęciach prof. Mariusza Ziółkowskiego to wyjątkowa okazja dla osób zainteresowanych kulturą obu Ameryk i Oceanii. Dla najlepszych – propozycja udziału w projektach badawczych i badań w Peru, m.in. pobytu w stacji naukowej Centrum Badań Andyjskich w Cuzco.

Wymagania: pasja badawcza i chęć samorozwoju, mile widziana podstawowa znajomość hiszpańskiego lub udział w kursach językowych.

• międzydziedzinowa interdyscyplinarna problematyka - etnologia, archeologia, historia i etnohistoria ludów tubylczych obu Ameryk i Oceanii
  • zajęcia  w poniedziałki, w godz. 8.45 – 13.00 (co 2 tygodnie)
  • prowadzone w formie hybrydowej: dla studentów UW – stacjonarnie, dla studentów UG – zdalnie (w Instytucie Antropologii UG)
  • liczba miejsc ograniczona: tylko 6 (w tym: etnologia - 3, archeologia – 1, historia – 1, krajoznawstwo i turystyka historyczna – 1)
  • warunek formalny: uzyskanie do 31 października 2022 roku indywidualnej organizacji studiów z opieką naukową (Regulamin Studiów UG paragraf. 46). Proponowani opiekunowie naukowi:

· dla Etnologii – dr Mariusz Kairski

· dla Archeologii – dr hab. Marcin Wąs, prof. UG

· dla Historii i KiTH – dr hab. Michał Kosznicki, prof. UG

• osoby zainteresowane proszone są o mailowy kontakt z dr. Mariuszem Kairskim (mariusz.kairski@ug.edu.pl) do dnia 12 października.
  • szczegółowy opis seminarium w załączeniu

prof. Mariusz Ziółkowski

Załącznik Rozmiar
Seminarium UG Antropologia Nowego Świata 189.75 KB