Konferencja "Civitas Wartberg..." zakończona! [fotorelacja]

W dniach 28.11.-29.11.2019 w budynku Wydziału Historycznego UG odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa "Civitas Wartberg - warmińska kapsuła czasu". Tematem konferencji były wyniki badań wykopaliskowych prowadzonych w Barczewku (hist. Alt Wartenburg) na Warmii w północno-wschodniej Polsce. W trakcie konferencji zaprezentowano wyniki badań na tle procesu urbanizacji średniowiecznych Prus Krzyżackich w kontekście podobnej problematyki dotyczącej innych miast w Polsce i krajów sąsiednich.

Konferencja miała charakter otwarty, uczestniczyli w niej wykładowcy m.in. z Polski, Niemiec, Litwy oraz Irlandii. Konferencja była tłumaczona symultanicznie.

Organizatorem konferencji był Instytut Archeologii i Etnologii UG oraz Wydział Historyczny UG.
Konferencja odbyła się pod patronatem i dzięki wsparciu finansowym Samorządu Województwa Warmińsko Mazurskiego, Towarzystwa Naukowego Pruthenia w Olsztynie oraz Wydziału Historycznego UG.

Autor zdjęć: Wacław Kulczykowski

Data publikacji: piątek, 29. Listopad 2019 - 19:10; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski Ostatnia zmiana: piątek, 29. Listopad 2019 - 19:10; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski