Konferencja "ORIGINES ET MUTATIONES VI: Ołtarz i tron" [fotorelacja]

W dniach 13-14.06.2019 r. odbyła się w Faktorii w Pruszczu Gdańskim szósta konferencja z cyklu Origines et Mutationes pt.: Ołtarz i tron - religia a władza od wczesnego średniowiecza po wiek XIX.

Konferencja została zorganizowana przez Wydział Historyczny Uniwersytetu Gdańskiego i Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim. Z ramienia UG organizatorami byli Aleksandra Girsztowt i Piotr Kitowski, zaś opiekunem naukowym konferencji Rafał Kubicki.

W trakcie dwudniowego spotkania uczestnicy wysłuchali 19 wykładów, przedstawionych przez badaczy reprezentujących następujące instytucje: Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet w Białymstoku, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Opolski, Państwowy Uniwersytet w Petersburgu oraz Stowarzyszenie „Twoje Korzenie w Polsce”. Poruszane zagadnienia dotyczyły wielu aspektów tematu: m. in. prof. Rafał Kubicki. prof. Sławomir Kościelak, mgr Zbigniew Walczak skupili się na relacjach zakonów z władzą świecką, prof. Jerzy Pysiak przybliżył zagadnienie relikwii jako elementu dyplomacji, a uczestnicy z Państwowego Uniwersytetu w Petersburgu, Nikolay Bogomazov oraz Ivan Petrov omówili relacje cerkwii z władzami radzieckimi oraz hitlerowskimi.

W trakcie drugiego dnia obrad uczestnicy mieli możliwość zwiedzenia Faktorii Handlowej w Pruszczu Gdańskim.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z konferencji.

Data publikacji: środa, 19. Czerwiec 2019 - 07:56; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski Ostatnia zmiana: środa, 19. Czerwiec 2019 - 08:21; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski