Międzynarodowa konferencja naukowa pt. "Gdańsk w okresie nowożytnym"

Mamy przyjemność zaprosić na międzynarodową konferencję naukową:

Gdańsk w okresie nowożytnym

Kultura, religia, polityka, społeczeństwo i stosunki międzynarodowe

(Danzig in der frühen Neuzeit

Kultur, Religion, Politik, Gesellschaft und internationale Beziehungen)

Termin: 30.05.-01.06.2019

Miejsce: Wydział Historyczny Uniwersytetu Gdańskiego

Organizatorzy: Wydział Historyczny Uniwersytetu Gdańskiego, Historische Kommission für ost- und westpreußische Landesforschung oraz Muzeum Gdańska

Patronat: Prezydent Miasta Gdańsk, Marszałek Województwa Pomorskiego

Przedmiotem konferencji jest szeroko pojęty temat Gdańska w okresie nowożytnym. Poruszone zostaną m.in. zagadnienia związane z gdańską sztuką i kulturą, religią oraz polityką i społeczeństwem. Konferencja będzie ma charakter międzynarodowy - uczestniczyć w niej będą naukowcy z zagranicznych ośrodków badawczych.

Konferencja odbywa się w ramach Jubileuszu 50 lat Uniwersytetu Gdańskiego, pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka, Prezydent Miasta Gdańsk Aleksandry Dulkiewicz oraz Jego Magnificencji Rektora UG dr hab. Jerzego Gwizdały.

Wszystkie wystąpienia na konferencji będą tłumaczone symultanicznie na język niemiecki oraz polski.

Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych do udziału!

logotypy

Załącznik Rozmiar
Program konferencji 15.38 MB
Plakat PL 3.97 MB