IV edycja konferencji „Origines et mutationes” | Wydział Historyczny

IV edycja konferencji „Origines et mutationes”

W dniach 7-8 września 2017r. w „Faktorii” w Pruszczu Gdańskim odbyła się czwarta edycja konferencji „Origines et mutationes”poświęcona historii prawa.

Obrady otworzył prof. UG dr hab. Andrzej Woziński oraz przedstawiciele władz samorządowych. W konferencji wzięli udział doktoranci oraz pracownicy naukowi Uniwersytetu Moskiewskiego, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Instytutu Historii PAN, Ośrodka Badań Naukowych im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Olsztynie oraz Uniwersytetu Gdańskiego.

Referaty dotyczyły różnych aspektów dotyczących historii prawa – od prawa własności w prawie pruskim, testamentów w XV-XVI wieku, prawa dotyczącego tytułów arystokratycznych w Rzeczpospolitej po procesy w carskiej Rosji i sądownictwo wojskowe w Wolnym Mieście Gdańsku 1807 – 1813. Wystąpienia budziły ożywione dyskusje

Konferencja nie odbyłaby się, gdyby nie zaangażowanie władz Wydziału Historycznego UG, opiekuna konferencji prof. UG dr hab. Rafała Kubickiego, Burmistrza Pruszcza Gdańskiego oraz Starosty Gdańskiego.

W przyszłym roku odbędzie się kolejna edycja konferencji, poświęcona tematowi kryzysu w dziejach.

IV edycja konferencjiIV edycja konferencjiIV edycja konferencjiIV edycja konferencjiIV edycja konferencjiIV edycja konferencji
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Aleksander Jafra
Treść wprowadzona przez: Aleksander Jafra