"Patriotyczny obowiązek. O turystyce zaangażowanej" - fotorelacja z konfernecji

konf

W dniach 13-14 października 2016 r. na Uniwersytecie Gdańskim odbyła się pierwsza interdyscyplinarna konferencja krajoznawcza „Patriotyczny obowiązek. O turystyce zaangażowanej”. Została ona przygotowana przez Instytut Historii UG we współpracy z Akademią Morską w Gdyni, a patronat honorowy nad wydarzeniem przyjęło Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polska Organizacja Turystyczna, Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk oraz Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna. Patronat medialny należał do Radia Gdańsk. Podczas dwóch dni obrad wygłoszono łącznie 28 referatów szeroko traktujących o problematyce turystyki „patriotycznej” przygotowanych zarówno przez historyków, historyków sztuki, socjologów, kulturoznawców, jak i literaturoznawców, pracowników muzeów, archiwów, bibliotek oraz wielu innych instytucji i urzędów. Integralnym elementem konferencji była wycieczka z przewodnikiem po Gdyni, podczas której uczestnicy mieli okazję popływać statkiem po porcie, zwiedzić Dar Pomorza oraz odbyć spacer po mieście. Efektem obrad będzie monografia wieloautorska, która ukaże się w przeciągu kilkunastu miesięcy. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim osobom, które zaangażowały się w pomoc przygotowania wydarzenia, w tym studentkom kierunku KiTH, które zajmowały się prowadzeniem sekretariatu konferencji.

Dr Iwona Janicka

Data publikacji: wtorek, 13. Wrzesień 2016 - 13:07; osoba wprowadzająca: Importer Automatyczny Ostatnia zmiana: czwartek, 20. Październik 2016 - 07:32; osoba wprowadzająca: Importer Automatyczny