Rekrutacja do oddziału największej organizacji studenckiej AIESEC

Co zrobić, aby czas studiów stał się ciekawy i pełen doświadczeń? Jak kreatywnie spędzać wolny czas, nawiązując przy tym wartościowe przyjaźnie? Czy środek roku akademickiego to nie za późno, by zacząć robić coś więcej?

Zdecydowanie nie! Najlepszą możliwością jest dołączenie do jednej z organizacji studenckich działajacych na Twojej uczeni. Największą z nich (nie tylko w Polsce, ale i na świecie) jest AIESEC – międzynarodowa organizacja prowadzona przez młodych ludzi, obecna w 124 krajach, realizująca od 65 lat program praktyk i wolontariatów oraz skupiająca ponad 110 000 tysięcy członków i 2400 uczelni! W Polsce działamy w 17 największych ośrodkach akademickich, gdzie poprzez realizowane projekty i pracę zespołową umożliwiamy studentom rozwój osobisty i profesjonalny.

Jednak czym oprócz imponujących statystyk wyróżnia się AIESEC?

Między innymi programem członkowskim Future Leaders, oferującym możliwość rozwoju w następujących obszarach:

●     Marketing - Umożliwia zdobycie doświadczenia i rozwój w obszarze marketingu i Public Relations. Osoby działające w marketingu  mogą poznać jego podstawy i realizować kampanie promocyjne czy mieć kontakt z lokalnymi mediami.

●     Social Entrepreneur – Program polega na przeprowadzaniu międzynarodowych projektów społeczno-edukacyjnych. Umożliwia rozwój z zakresu m.in. Human Resources oraz               kształtuje wrażliwość społeczną, daje możliwość poznania ludzi z innych krajów.

●     Business Sales  – Umożliwia zdobycie umiejętności negocjacji, sprzedaży czy autoprezentacji. Uczestnicy programu mają ciągły kontakt z lokalnym środowiskiem biznesu i poznają w praktyce czym jest społeczna odpowiedzialność biznesu

To Ty decydujesz, w którym z nich chcesz się rozwinąć – przydział obszarów jest elastyczny i nic nie stoi na przeszkodzie, abyś mógł spróbować swoich sił w każdym z nich. Sama wiedza i umiejętności, to nie jedyne rzeczy, które znajdziesz w AIESEC. Czekają Cię konferencje narodowe i międzynarodowe, wiele inspirujących i ciekawych szkoleń, a co za tym idzie – nowi ludzie i nowe znajomości. AIESEC to też nauka języków obcych. To większa świadomość społeczna i wrażliwość kulturowa. To szlifowanie takich umiejętności jak zarządzanie czasem, praca na projektach i praca w zespole. Rozbudzamy też kluczową w dzisiejszych czasach przedsiębiorczość. Rozwijamy przyszłych liderów, którzy w odpowiedzialny sposób będą wpływali na swoje otoczenie.

Dzięki Future Leaders masz również okazję poznać setki osób, nie tylko z Polski. Co roku do naszego kraju przyjeżdżają dziesiątki młodych ludzi z najbardziej egzotycznych miejsc świata.

Tomek (19 lat) o swoim doświadczeniu z programem Future Leaders: „Dołączając do AIESEC, nie spodziewałem się, że ta organizacja ma mi tyle do zaoferowania. Idealnie łączy się tu zdobywanie nowych umiejętności i doświadczenia ze świetną zabawą – przykładowo podczas konferencji narodowych. Spotykasz w jednym miejscu kilkaset osób, z którymi łączy cię ta sama pasja i myślisz: „wow, to jest niesamowite!”. Oprócz tego AIESEC dał mi szansę na nawiązanie znajomości z ludźmi z innych krajów. Wcześniej nie sądziłem, że będę miał znajomych w krajach takich jak Brazylia czy Indonezja.”

Future Leaders jest świetnym urozmaiceniem studiów! Więcej informacji o organizacji znajdziesz na www.aiesec.pl/gdansk oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/aiesec.ug Nie musisz być studentem UG, aby wziąć udział w programie Future Leaders. Organizacja jest otwarta dla ludzi z wszystkich uczelni i kierunków. Rekrutacja potrwa od 9 do 22 lutego 2015.

Data publikacji: czwartek, 12. luty 2015 - 11:30; osoba wprowadzająca: Aleksander Jafra Ostatnia zmiana: czwartek, 12. luty 2015 - 11:34; osoba wprowadzająca: Aleksander Jafra