Konferencjia naukowa "Wiek XX - wiek nauki i techniki"

W sobotę, 25 października, na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Gdańskiego odbyła się studencko-doktorancka konferencja naukowa pod tytułem „Wiek XX – wiek nauki i techniki”. W obradach udział wzięło 14 prelegentów z 6 krajowych (UG, UMK, UAM, UWr, UPH, UO) i jednej zagranicznej (University of St Andrews) uczelni. Obrady odbywały się w panelach podzielonych na dwa zasadnicze bloki tematyczne: Nauka i Technika.

Wśród słuchaczy, których stanowili liczni studenci oraz goście, obecny był m.in. Prodziekan ds. Kształcenia i Studentów, prof. UG, dr hab. Arnold Kłonczyński. Uczestnicy zwracali uwagę na konstruktywne i gorące dyskusje, które ze względu na ograniczenia czasowe były kontynuowane podczas przerw oraz po zakończeniu obrad.

Organizatorem konferencji było Naukowe Koło Historyków Uniwersytetu Gdańskiego. Przeprowadzenie obrad możliwe było dzięki wsparciu władz Wydziału Historycznego Uniwersytetu Gdańskiego, którego dziekan, prof. Wiesław Długokęcki, objął patronat honorowy nad wydarzeniem."

Program konferencji: http://wiekdwudziesty.pl/program-konferencji-wiek-xx-wiek-nauki-techniki/

Data publikacji: środa, 29. Październik 2014 - 08:55; osoba wprowadzająca: Aleksander Jafra Ostatnia zmiana: środa, 29. Październik 2014 - 08:55; osoba wprowadzająca: Aleksander Jafra