From Ireland to Poland: Northern Europe, Spain and the Early Modern World

W dniach 8-9 października 2014 roku odbyła się międzynarodowa konferencja „From Ireland to Poland: Northern Europe, Spain and the Early Modern World” zorganizowana przez History Institute, Madrid (CSIC), Uniwersytet Śląski i Instytut Historii Uniwersytetu Gdańskiego. Uroczystego otwarcia konferencji w Sali Wielkiej Wety dokonał Prorektor ds. studenckich prof. UG, dr hab. Józef Arno Włodarski. Zgromadzonych gości przywitali również ambasador Hiszpanii w Polsce Agustín Núñez Martínez i ambasador Irlandii w Polsce Eugene Hutchinson. Ze strony Wydziału Historycznego gości powitali prodziekan ds. kształcenia i studentów prof. UG, dr hab. Arnold Kłonczyński i dyrektor Instytutu Historii prof. UG, dr hab. Arkadiusz Janicki. Konferencja zgromadziła uczonych z Hiszpanii, Irlandii, Niemiec, Polski, Rumunii, Wielkiej Brytanii i Włoch. W ciągu dwóch dni obrad wygłoszono ponad dwadzieścia referatów w języku hiszpańskim, włoskim i angielskim. Instytut Historii Uniwersytetu Gdańskiego reprezentowali: prof. UG, dr hab. Beata Możejko i prof. UG, dr hab. Gabriela Majewska. Sekretarzem konferencji koordynującym przygotowania ze strony Uniwersytetu Gdańskiego była dr Magdalena Nowak.

Data publikacji: piątek, 10. Październik 2014 - 11:19; osoba wprowadzająca: Aleksander Jafra Ostatnia zmiana: piątek, 10. Październik 2014 - 11:25; osoba wprowadzająca: Aleksander Jafra