Nagroda Przeglądu Wschodniego przyznana książce profesora Zbigniewa Opackiego

Z przyjemnością informujemy, że książka profesora Zbigniewa Opackiego „Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Stefana Batorego w Wilnie 1919-1939” otrzymała Nagrodę Przeglądu Wschodniego im. Aleksandra Gieysztora w kategorii Nagroda Krajowa.

Uroczystość wręczenia nagrody odbędzie się 26 marca na Uniwersytecie Warszawskim.

Wyróżnienie to zostało przyznane przez kwartalnik „Przegląd Wschodni” w XXIX już edycji nagrody przyznawanej najlepszej książce naukowej o tematyce wschodnioeuropejskiej wydanej w Polsce lub za granicą.

Nagroda Specjalna Przeglądu Wschodniego przyznawana jest również autorom za całokształt twórczości naukowej. Rada Programowa Przeglądu składa się z kilkudziesięciu osób o najwyższym autorytecie naukowym z Polski, Europy Wschodniej, Europy Zachodniej i USA, które wniosły wielki wkład w rozwój badań nad dziejami naszego regionu.

„Przegląd Wschodni” jest kwartalnikiem naukowym ukazującym się od 1991 roku. Poświęcony jest dziejom Europy Wschodniej, historii i współczesności Polaków na Wschodzie oraz związkom Polski i Polaków z Europą Wschodnią i narodami tego regionu.

Serdecznie gratulujemy Panu Profesorowi!

Link do książki: https://wydawnictwo.ug.edu.pl/produkt/wydzial-humanistyczny-uniwersytetu-stefana-batorego-w-wilnie-1919-1939/

 

Zdjęcie w galerii
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: środa, 9. Marzec 2022 - 10:50; osoba wprowadzająca: Aneta Plaskiewicz Ostatnia zmiana: środa, 9. Marzec 2022 - 10:54; osoba wprowadzająca: Aneta Plaskiewicz