Do studentów Wydziału Historycznego Uniwersytetu Gdańskiego

Szanowne Studentki, Szanowni Studenci Wydziału Historycznego,

życząc wszystkim Wam jak najlepszego zdania wszystkich zaliczeń i egzaminów, chciałbym przekazać kilka najważniejszych informacji przydatnych w najbliższych tygodniach:

1/ zimowa sesja egzaminacyjna odbędzie się co do zasady w formie stacjonarnej zgodnie z zarządzeniem z 4 stycznia 2022 roku (https://historia.ug.edu.pl/sites/historia.ug.edu.pl/files/_nodes/strona/13395/files/2022.01.04_-_zarzadzenie_dziekana_wh_nr_01-22_w_sprawie_egz._i_zaliczen_w_sem._zim._r._akad._2021-2022.pdf);

2/ okres zimowej sesji egzaminacyjnej, to często okres związany z większym niż zazwyczaj poziomem stresu i niepewności, potęgowany jeszcze w tym roku przez zagrożenie związane z wirusem COVID-19. Jeśli znajdziecie się w tym okresie w sytuacji, w której będziecie potrzebowali pomocy lub porady, to zachęcam takie osoby do kontaktu z Centrum Wsparcia Psychologicznego Uniwersytetu Gdańskiego (https://centrumwsparcia.ug.edu.pl/zasady/). Jeśli ktoś z Was nie może się na niczym skupić; ma problemy ze zorganizowaniem sobie dnia; ma poczucie, że nie radzi sobie ze stresem; jest smutny bez wyraźnego powodu, itp., to może wyjaśnienie i rozwiązanie takich problemów znajdzie wspólnie z psychologiem na konsultacjach oferowanych przez to Centrum;

3/ zgodnie z zarządzeniem JM Rektora z 17 stycznia 2022 r. (https://bip.ug.edu.pl/akty_normatywne/108473/zarzadzenie_nr_11r22_rektora_uniwersytetu_gdanskiego_z_dnia_17_stycznia_2022_roku_w_sprawie_zasad_organizacji_dzialalnosci_dydaktycznej_i_naukowo) zajęcia w semestrze letnim roku akademickiego 2021-2022 będą się odbywały co do zasady w formie stacjonarnej. W przypadku naszego Wydziału oznacza to, że zajęcia będziemy prowadzić według modelu wypracowanego w semestrze zimowym, tj. zajęcia dydaktyczne (ćwiczenia i wykłady do 25 osób) odbywać się będą stacjonarnie, a wykłady powyżej 25 osób w formie zdalnej. W planie zajęć na semestr letni będą wyznaczone dni na naukę w formie stacjonarnej i dni wykładowe realizowane w formie zdalnej.

4/ Ze względu na dynamicznie zmieniającą się (na razie niestety na grosze) sytuację pandemiczną w Polsce powyższe ustalenia będą odpowiednio dostosowywane i zmieniane.

Na koniec chciałbym zapewnić Was, drogie Studentki i drodzy Studenci Wydziału Historycznego, że najważniejsza dla mnie jest troska o Wasze zdrowie i bezpieczeństwo. Jednocześnie nie chcę pozbawiać Was możliwości stacjonarnego studiowania w gronie Koleżanek i Kolegów, nawiązywania przyjaźni i korzystania z uroków życia studenckiego. Pandemia odebrała Wam już niemal dwa lata możliwości studiowania w normalnym, stacjonarnym trybie. Te lata już Wam nie wrócą. Niech chwilowe korzyści wynikające z łatwiejszego uczestniczenia w zajęciach prowadzonych zdalnie nie przysłonią Wam bezpowrotnych strat, które ponosicie każdego dnia studiując w domu, zamiast w gronie swoich przyjaciół i znajomych ze studiów oraz w bezpośrednim kontakcie z prowadzącym zajęcia dydaktyczne. Dlatego jeszcze raz gorąco zachęcam do szczepienia się, bo w ten sposób dbacie o bezpieczeństwo nie tylko swoje ale i innych oraz usilnie namawiam do rzeczywistego przestrzegania wymogów obowiązującego na Wydziale Historycznym reżimu sanitarnego.

dr hab. Arkadiusz Janicki, prof. uczelni
Dziekan Wydziału Historycznego

Data publikacji: czwartek, 20. Styczeń 2022 - 12:01; osoba wprowadzająca: Aneta Plaskiewicz Ostatnia zmiana: czwartek, 20. Styczeń 2022 - 12:09; osoba wprowadzająca: Aneta Plaskiewicz