fbpx Dr Wacław Kulczykowski na Festiwalu Gier Historycznych i Zaangażowanych Społecznie | Wydział Historyczny

Jesteś tutaj

Dr Wacław Kulczykowski z Wydziału Historycznego UG wziął udział w Festiwalu Gier Historycznych i Zaangażowanych Społecznie, które odbywały się w 21 października 2021 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Festiwal był imprezą towarzyszącą największym w Polsce i w tej części Europy targom gier, czyli Poznań Game Arena.

Na zaproszenie Organizatorów dr Wacław Kulczykowski oraz Mateusz Sokalszczuk (scriptwelder studio), autorzy naukowych gier komputerowych Excavate! i Waterworks!, dyskutowali o zastosowaniu gier komputerowych w popularyzowaniu historii oraz archeologii.

Spotkanie było emitowane na żywo do internetu, a nagranie można obejrzeć poniżej:

sobota, 23 października 2021 roku, 0:41