Techniczna infolinia dla nauczycieli

Infolinię, której zadaniem jest wsparcie nauczycieli w kształceniu na odległość, uruchomiły Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Centrum GovTech. - Ma ona charakter techniczny – pomaga rozwiązywać trudności, jakie napotykają pedagodzy, obsługując różnego rodzaju narzędzia do edukacji zdalnej – czytamy na stronie ministerialnej.

Przeniesienie lekcji z klas do świata cyfrowego to nie lada wyzwanie, tak dla uczniów, jak i nauczycieli. Ci drudzy muszą w szybkim tempie przystosowywać się do zmieniającej się rzeczywistości i posiąść umiejętności obsługi specjalistycznych programów.

- Nad wdrożeniem kompleksowej obsługi informatycznej pracowników Uniwersytetu Gdańskiego, w tym pomocy nauczycielom akademickim, pracuje Centrum Informatyczne UG. Jest to bardzo obszerny i wymagający czasu projekt - mówi Tomasz Dębicki, Zastępca Kanclerza ds. Informatycznych Uniwersytetu Gdańskiego.

Już teraz nauczyciele mogą korzystać z infolinii uruchomionej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Centrum GovTech. Dzwoniąc pod numer +48 222 500 144 otrzymają oni profesjonalną pomoc techniczną.

Konsultanci ministerialnej infolinii pomagają rozwiązywać problemy związane z obsługą różnego rodzaju komunikatorów. Mogą to być trudności związane z:

• instalacją oprogramowania,
  • transferem plików,
  • dołączaniem uczniów do zajęć,
  • wystawianiem ocen w dziennikach elektronicznych.

Pomoc można otrzymać w zakresie takich narzędzi, jak:

• narzędzia Google (Meet, Classroom, G-Suite, Google Forms)
  • narzędzia Microsoft (MS Teams, Microsoft Forms, Office 365, OneDrive)
  • Amazon Chime
  • Cisco Webex - Vulcan
  • ZOOM
  • Dzwonek Moblilna Platfotma Edukacyjna
  • Librus
  • ClickMeeting
  • Messenger
  • Skype
  • Strony internetowe: epodreczniki.pl, lekcjewsieci.pl, scholaris.pl

Infolinia czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 6:00-20:00 oraz w weekendy w godz. 8:00-18.00.

Źródło: Gov.pl

Data publikacji: piątek, 22. Styczeń 2021 - 21:38; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski Ostatnia zmiana: piątek, 22. Styczeń 2021 - 21:38; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski