Dzień Otwarty Wydziału Historycznego UG

Wydział Historyczny Uniwersytetu Gdańskiego serdecznie zaprasza na Dzień Otwarty, który odbędzie się 12 marca 2024 r. (wtorek) od godz. 9.30 do 14.00.

Na ten dzień przygotowaliśmy na Wydziale Historycznym liczne atrakcje naukowe (wydarzenie na Facebooku).

Licealiści i licealistki będą mogli wziąć udział w:

• popularnonaukowych wykładach kierunkowych (czas trwania 30-40 min.) - PROGRAM DNIA OTWARTEGO;
  • warsztatach komputerowych: gry historyczne, prowadzonych przez dr. Wacława Kulczykowskiego, czyli jak studiujemy historię na UG;
  • zwiedzaniu Archiwum UG (30 min.) podczas, którego uczniowie będą mieli możliwość obejrzenia magazynów archiwalnych i zapoznanie się z tym w jaki sposób przyjmuje się, przechowuje i zabezpiecza zgromadzone dokumenty;
  • spotkaniu ze studentami wydziału, prezentującymi modę oraz artefakty lat 30-tych ubiegłego wieku w towarzystwie zabytkowego jednośladu (Grupa Rekonstrukcji Historycznej Retrospekcja) z możliwością wykonania pamiątkowego zdjęcia;
  • prezentacji zabytkowych samochodów, które zaparkują przed budynkiem Wydziału Historycznego;
  • pojedynku z nagrodami na historyczne gry cyfrowe i planszowe z członkami Koła Naukowego Gier Cyfrowych i Analogowych „UGranie” oraz przygotowanej przez Koło grze terenowej

Przedstawimy też ofertę edukacyjną Wydziału Historycznego, opowiemy o nowym, innowacyjnym kierunku studiów, jedynym takim w Polsce: „Projektowanie gier historycznych”.

W celach organizacyjnych, z uwagi na ograniczoną ilość miejsc na wykładach, warsztatach i wycieczce do Archiwum UG, uprzejmie prosimy o wcześniejsze zadeklarowanie udziału w wybranym wydarzeniu. Potwierdzenia przybycia nauczyciela z klasą uprzejmie proszę przesyłać na adres: monika.nagorska@ug.edu.pl.

1

Wydarzenie na Wydziale Historycznym będzie towarzyszyło Dniom Otwartym Uniwersytetu Gdańskiego - 12-13 marca br., które odbędą się na Wydziale Nauk Społecznych UG. Swoją działalność zaprezentują tam m.in. studenckie koła naukowe Wydziału Historycznego, co stanowi świetną okazję dla licealistów, aby spotkać się i porozmawiać ze studentami, jak studiuje się na Historycznym, jak realizuje się swoje pasje.

Data publikacji: wtorek, 5. Marzec 2024 - 19:33; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: piątek, 8. Marzec 2024 - 15:12; osoba wprowadzająca: Aneta Plaskiewicz