wydarzenia | Wydział Historyczny

Szlachetna Paczka

Przekaż 1% dla tych, o których świat zapomniał.

Dla ludzi samotnych, starszych, zdołowanych dzieci i rodzin borykających się z niepełnosprawnością.

1% Twojego podatku sprawi, że będziemy wspierać ich przez cały rok.

Szlachetna Paczka

szalasy

Zapraszamy na następną relację z wyprawy badawczej studentów etnologii do kanadyjskich Indian.

Tym razem czeka nas podróż do szałasu potów - ceremonii oczyszczającej, która po dziś dzień jest regularnie praktykowana

i stanowi ważny element indiańskiej codzienności.

Termin: środa 15 marca, godz. 18.00

Miejsce: Instytut Archeologii i Etnologii UG, ul. Bielańska 5, sala 30 (1 piętro).

Akademia dokumentalna

W roku akademickim 2016/2017, w semestrze letnim, na Wydziale Filologicznym kontynuujemy – w kolejnej odsłonie programowej - otwarty dla studentów wszystkich kierunków Akademia dokumentalna(wykład wydziałowy, wykład fakultatywny, 2 punkty ECTS) w tym

Włodarski

Prof. UG, dr hab. Józef Włodarski z Wydziału Historycznego UG jako przedstawiciel Uniwersytetu Gdańskiego został mianowany członkiem 5-cio osobowej Rady Naukowej Ogólnopolskiego Centrum Studiów Polskich, ośrodka naukowego funkcjonującego przy prestiżowym Pekińskim Uniwersytecie Języków Obcych. Obok UG w skład powyższej Rady weszli przedstawiciele władz rektorskich i dziekańskich Uniwersytetu Jagiellońskiego, Warszawskiego, Łódzkiego i Wrocławskiego.

wysz

Studenckie Koło Naukowe Etnologów zaprasza na spotkanie z Cezarym
Wyszyńskim, fotografem, podróżnikiem, rekonstruktorem historycznym,
rzemieślnikiem. Autorem zdjęć do "National Geographic" i arcyciekawym