Wykład prof. Krzysztofa Pomiana pt. "Relikwie, kolekcje, pamięć"

Ostatnia modyfikacja: piątek, 19 Kwiecień, 2024 - 15:36

Dziekan Wydziału Historycznego dr hab. Arkadiusz Janicki, prof. UG oraz Prodziekan ds. Studentów  i Współpracy z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym dr Anna Sobecka zapraszają serdecznie na wykład profesora Krzysztofa Pomiana pt. "Relikwie, kolekcje, pamięć". który odbędzie się w czwartek 9 maja o godz. 17.00 w auli 1.48 na Wydziale Historycznym UG.

Więcej o tym wyjątkowym wydarzeniu w filmie na stronie Facebook Wydziału.

Studencki wyjazd zabytkoznawczy do Rzymu

Ostatnia modyfikacja: czwartek, 18 Kwiecień, 2024 - 13:43

W dniach 5-8.04.2024 z inicjatywy studentów historii sztuki oraz słuchaczy Podyplomowego Studium Historii Sztuki przy Instytucie Historii Sztuki UG kilkuosobowa grupa pod przewodnictwem dr Jacka Bielaka udała się do Rzymu. Przygotowania merytoryczne do wyjazdu trwały od stycznia, a to głównie z powodu szeroko zakrojonej problematyki.

Jubileusz Profesora Zbigniewa Opackiego

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 16 Kwiecień, 2024 - 10:34

Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Gdańskiego prof. dr hab. Piotr Stepnowski oraz Dziekan Wydziału Historycznego dr hab. Arkadiusz Janicki, prof. UG serdecznie zapraszają na Jubileusz 70-lecia prof. dr. hab. Zbigniewa Opackiego, który odbędzie się w piątek, 26 kwietnia 2024 r. o godz. 13.00 sali 1.43 na Wydziale Historycznym UG.

Film ze spotkania z prof. Antonim Dudkiem już dostępny na kanale Youtube

Ostatnia modyfikacja: poniedziałek, 15 Kwiecień, 2024 - 12:22

Informujemy, że na na kanale Youtube profesora Antoniego Dudka jest już dostępny film ze spotkania ze społecznością akademicką naszej uczelni. Odbyło się ono 23 marca br. w auli Biblioteki Uniwersytetu Gdańskiego, na zaproszenie Wydziału Historycznego UG, w ramach cyklu "Piątek na Historycznym".

Link do filmu, zrealizowanego przez Neptun TV: Prof. Antoni Dudek w Gdańsku 2024 | Dudek o Historii (youtube.com)

Studenci historii na warsztatach kodykologicznych i bibliograficznych w Toruniu

Ostatnia modyfikacja: poniedziałek, 15 Kwiecień, 2024 - 11:10

W dniach 8 i 9 kwietnia 2024 r. w Toruniu odbyły się warsztaty kodykologiczne i bibliograficzne, w których uczestniczyli studenci historii studiów drugiego stopnia. W ramach przedmiotu "Od bibliologii do współczesnej formy książki" oraz "Warsztatu badań historyka" studenci mieli okazję wziąć w pokazie archiwalnym w Oddziale I Archiwum Państwowego w Toruniu, podczas którego dr Mateusz Superczyński zaprezentował m.in. toruńskie księgi miejskie czy słynne tabliczki woskowe.

Centrum Badań Memlingowskich UG zaprasza na czwarty wykład z cyklu „Wokół Memlinga"

Ostatnia modyfikacja: piątek, 12 Kwiecień, 2024 - 08:54

Centrum Badań Memlingowskich UG serdecznie zaprasza na czwarty wykład w ramach popularno-naukowego cyklu zatytułowanego „Wokół Memlinga”. Wykład odbędzie się 25  (czwartek) o godzinie 18.00 i zostanie wygłoszony przez dr hab. Jerzego Jankau, prof. GUMed . Tym razem będzie można posłuchać o tym czy Hans Memling znał się na anatomii.

Wykład będzie nagrany i udostępniony na kanale Youtube WMG Video.

"Kto będzie wolny od Sądu Ostatecznego?" - wywiad z prof. dr. hab. Bogusławem Górką

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 2 Kwiecień, 2024 - 12:38

W związku z okresem Świąt Wielkanocnych zamieszczamy link do wywiadu z prof. dr. hab. Bogusławem Górką z Zakładu Studiów nad Religią, który ukazał się na łamach portalu Onet Kobieta.XL, z życzeniami interesującej i stymulującej do rozważań duchowych lektury - Kto będzie wolny od Sądu Ostatecznego?