wydarzenia | Wydział Historyczny

Uroczystość z okazji 65 -lecia

13 stycznia 2017 roku odbyła się uroczystość z okazji 65-lecia prof. Krzysztofa Macieja Kowalskiego. Z okazji jubileuszu wręczona została Profesorowi księga jubileuszowa pt. „Florilegium Historicum Amicorum Munera”. W kameralnym spotkaniu zorganizowanym w Restauracji Kubicki, spotkali się autorzy zamieszczonych w tomie artykułów oraz władze Instytutu i Wydziału Historycznego. Sylwetkę prof. Krzysztofa M. Kowalskiego oraz nadesłane z okazji jubileuszu życzenia zaprezentował Dziekan, prof. W. Długokęcki. Dr T.

świece

Z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość

o śmierci

Profesora Mariana Mroczki

wieloletniego wykładowcy, prodziekana Wydziału Humanistycznego UG,

dyrektora Instytutu Historii UG,

znawcy historii Polski i powszechnej XIX i XX w.,

dobrego Człowieka, którego zawsze nam będzie brakować.

Szlachetna Paczka

Przekaż 1% dla tych, o których świat zapomniał.

Dla ludzi samotnych, starszych, zdołowanych dzieci i rodzin borykających się z niepełnosprawnością.

1% Twojego podatku sprawi, że będziemy wspierać ich przez cały rok.

Szlachetna Paczka

szalasy

Zapraszamy na następną relację z wyprawy badawczej studentów etnologii do kanadyjskich Indian.

Tym razem czeka nas podróż do szałasu potów - ceremonii oczyszczającej, która po dziś dzień jest regularnie praktykowana

i stanowi ważny element indiańskiej codzienności.

Termin: środa 15 marca, godz. 18.00

Miejsce: Instytut Archeologii i Etnologii UG, ul. Bielańska 5, sala 30 (1 piętro).

Subskrybuj RSS - wydarzenia